Mariusz Owczarek nowym szefem redakcji muzycznej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:00
– Kiedy spotykaliśmy się na antenie, zawsze pytałem: "co u Bossa?". Gdy dziś zadam to pytanie, nie będzie ono dotyczyło kogoś gdzieś daleko w świecie, ale osoby tuż obok mnie – tymi słowami Piotr Stelmach zapowiedział swojego dzisiejszego rozmówcę – Mariusza Owczarka, nowego szefa redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.
Audio
  • Mariusz Owczarek o swojej nowej roli w Trójce (Dzień z Trójka w domu)
Mariusz Owczarek
Mariusz OwczarekFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od środowego wieczora Trójka ma nowego szefa redakcji muzycznej. Dziennikarz muzyczny stacji Mariusz Owczarek zastąpił Piotra Metza, który zajmował to stanowisko przez ostatnie cztery lata. 

– Jesteśmy w radiu, w którym możemy spierać się na argumenty, wymieniać opiniami i każdy może mieć swoje zdanie – zaczął Mariusz Owczarek. – Wszyscy tu, w Trójce, chcielibyśmy podziękować wszystkim wam i każdemu z osobna – artystom, którzy byli z naszą stacja na dobre i na złe. Okazało się, że to "na złe" jest bardzo ważne. Zawsze mogliśmy na was liczyć w tych trudnych dniach. Głosów w tej sprawie było dużo. Przestałem je śledzić, bo nie sposób było to wszystko ogarnąć. Wszystkim po trzykroć wielkie podziękowania. Jeśli możemy, zróbmy reset. Spróbujmy pomyśleć, że to radio w jakiś sposób tworzy się na nowo. Jesteśmy tu i mamy nadzieję, że też będziecie chcieli z nami to radio robić – zaapelował. 

Wielu słuchaczy zadaje sobie pytanie: co dalej z "Listą przebojów Trójki?. Co usłyszymy na antenie w piątkowy wieczór?

strzyczkowski kuba Kusiński 1200.jpg
Kuba Strzyczkowski o zmianach w radiowej Trójce

– Dyrektor Kuba Strzyczkowski poprosił mnie, by jutro o godz. 19 pojawiła się audycja zapowiadająca to, na co wszyscy czekamy i co, mam nadzieję, się wydarzy. To nie będzie "Lista przebojów Trójki", ale trzy godziny muzyki z nią związanej – powiedział nowy szef redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.

W wyniku ostatnich zawirowań, z Trójką pożegnało się wielu dziennikarzy. Czy zachodzące obecnie w stacji zmiany spowodują, że znów usłyszymy ich na antenie?

– Wielu ludzi, jak Bartosz Gil, Halina Wachowicz, wciąż zastanawia się nad powrotem do Trójki. Nie ma ich decyzji. Dajmy im czas, żeby spokojnie to wszystko sobie przemyśleli. Przeszli przez ostatni czas gehennę, oddali temu miejscu kawał swojego życia. Powtórzę: dajmy im czas – podkreślił Mariusz Owczarek.

*** 

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi:
 Piotr Stelmach
Gość: Mariusz Owczarek (dziennikarz, szef redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia)
Data emisji: 28.05.2020
Godzina emisji: 10.24

ml/kr

Czytaj także

Jedyna taka akcja w roku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 19:00
Reportaż o "Świętach bez granic" to podróż po wieloletniej historii Trójkowych licytacji świątecznych, podczas których Słuchacze mogą wspomóc Fundację Świętego Mikołaja i tych najbardziej potrzebujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: jestem tu, by ratować Trójkę

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 14:00
Od kilku dni Trójka ma nowego dyrektora. Wymagającego zadania podjął się wieloletni dziennikarz stacji – Kuba Strzyczkowski. W specjalnym, dwugodzinnym wydaniu "Godziny prawdy" z szefem anteny rozmawiał Michał Olszański.
rozwiń zwiń