Dla osób chorych na cukrzycę i ich bliskich

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 01:00
Diabetycy w sytuacji pandemii koronawirusa są pełni obaw, związanych z byciem w grupie wysokiego ryzyka. Ale czy rzeczywiście słusznych? Jak powinni zachowywać się w czasie pandemii i o czym pamiętać? Gdzie mogą szukać informacji i pomocy?
Audio
  • Diabetycy w obliczu pandemii (Audycja specjalna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Proxima Studio

W Polsce na cukrzycę choruje blisko 3,5 miliona osób, przy czym wg szacunków specjalistów ponad milion osób jeszcze nie wie, że ma tę chorobę.

W audycji o niezwykle istotnych zaleceniach dla pacjentów z cukrzycą i ich opiekunów: "Nowy koronawirus SARS-Cov-2, COVID-19 a Cukrzyca", wydanych przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i prof. dr hab. med. Krzysztofa Strojka – Konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii.

Opowiadamy także o Diabetofonie, czyli infolinii uruchomionej przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej oraz o Programie Interwencyjnego wsparcia osób z cukrzycą w okresie pandemii – Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Gośćmi audycji są: prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz – kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Beata Stepanow – Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, a także Anna Śliwińska – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

***

Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 22.02.2019 
Godzina emisji: 0.07

Czytaj także

(Nie)widoczne objawy stwardnienia rozsianego

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 23:59
W tym roku kampania SyMfonia Serc ruszyła pod hasłem "Niewidoczne objawy, czyli nie musisz widzieć, żeby uwierzyć".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z cukrzycą. Jak istotna jest rola rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 00:00
Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku.
rozwiń zwiń