Kultura i sztuka dla niewidomych i słabowidzących

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 01:00
Białostocka Fundacja "Audiodeskrypcja" od lat tworzy absolutnie wyjątkowy świat kolorów i dźwięków.
Audio
  • Działania Fundacji Audiodeskrypcja (Noc z Trójką w domu)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: zlikovec/shutterstock.com

Fundacja Audiodeskrypcja jest organizacją pozarządową, która stawia sobie za cel udostępnianie kultury i sztuki osobom niewidomym i słabowidzącym, ale nie tylko. Swoimi działaniami obejmuje teren całej Polski.

Fundację Audiodeskrypcja tworzą osoby niewidome oraz zaprzyjaźnione z nimi osoby pełnosprawne, dostrzegające potrzebę pełnego uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym.

Idea, która przyświeca Fundacji to pokazanie, że nikt nie jest bezradny w otaczającym nas świecie. Wykorzystując potencjał ludzi i korzystając z dostępnych technik i technologii, każdy może w pełni uczestniczyć w życiu zawodowym i kulturalnym.

Fundacja upowszechnia wiedze na temat możliwości i potrzeb osób niewidomych i niedowidących. Stara się przenosić na polski grunt doświadczenia z innych krajów rozwiniętych, ale realizuje tez własne inicjatywy i pomysły.

Gośćmi audycj są Barbara Szymańska i Tomasz Strzymiński z Fundacji "Audiodeskrypcja", twórcy takich projektów jak np. "I-sztuka" czy "Opera dostępna".

***

Tytuł audycji: Noc z Trójką w domu
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście: Barbara Szymańska (wiceprezes zarzadu Fundacji Audiodeskrypcja), Tomasz Strzymiński (Fundacja Audiodeskrypcja)
Data emisji: 29.04.2019 
Godzina emisji: 0.06

mat. prasowe/ek

Czytaj także

Miasta pełne kwiatów, czyli działania Fundacji Łąka

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 00:00
Fundacja obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Od początku namawia do zamiany trawników na łąki kwietne. Organizacja prowadzi różne projekty m.in. "Wieś w mieście to nie obciach", w skład którego wchodzą warsztaty: miejskie łąki kwietne, drzewa owocowe w miastach, miejskie pszczelarstwo oraz ptaki w mieście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Agencji Zatrudnienia Fundacji "Aktywizacja"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 00:00
Od 15 lat wspiera pracodawców w zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami, a osobom niepełnosprawnym pomaga odnaleźć się na otwartym rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport bez ograniczeń, czyli "EXTRAsprawni"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 00:00
W ramach projektu Avalon Extreme powstała wystawa "EXTRAsprawni", pokazująca osoby z niepełnosprawnościami uprawiające sporty ekstremalne. Wystawa została zaprezentowana w Warszawie, a następnie ruszyła w Polskę.
rozwiń zwiń