X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak powstało "Miasto Archipelag"?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 23:00
Tym razem w "Z najwyższej półki" gościem Michała Nogasia był Filip Springer. Mówiliśmy o książce, która dopiero się ukaże. W połowie września – z Trójkowym Znakiem Jakości – w księgarniach pojawi się opowieść reporterska o podróży po "Polsce mniejszych miast", czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998.
Audio
  • Filip Springer opowiada o swojej najnowszej książce (Z najwyższej półki/ Trójka)
Między innymi to zdjęcie, wykonane w Legnicy, będzie można zobaczyć w nowej książce Filipa Springera
Między innymi to zdjęcie, wykonane w Legnicy, będzie można zobaczyć w nowej książce Filipa Springera Foto: Filip Springer

Śledzimy to przedsięwzięcie od początku, Trójka jest jednym z miejsc, w których się zrodziło. Przez wiele tygodni Filip Springer opowiadał w "Radiowym Domu Kultury" o kulisach swojej długiej podróży.

Miasto Archipelag w Trójce>>>

Wiele ciekawostek pojawiło się także na profilu naszej audycji na FB – można sprawdzić: www.facebook.com/znajwyzszejpolki
 
W niedzielnej audycji, przygotowując naszych Słuchaczy – którym pomysł "Miasta Archipelagu" bardzo przypadł do gustu od samego początku – na wrześniową premierę, mówiliśmy o tym, kogo i co reporter zobaczył, co go zaskoczyło, kim są bohaterowie jego tekstów. Co oznacza określenie "miasto bożonarodzeniowo-wielkanocne"? Dlaczego niektórzy absolwenci Szkoły Głównej Handlowej po uzyskaniu dyplomu postanowili wrócić do Bielska-Białej? Czym zachwyca Przemyśl, a czym Chełm? Jak Springer walczył ze stereotypami na temat Polski B, C i..? A przede wszystkim – jak będzie wyglądała ta bardzo oczekiwana – o czym można przekonać się w sieci – książka?
 
www.miastoarchipelag.pl
www.facebook.com/miastoarchipelag
 
Zapraszam do "Z najwyższej półki",
 
Michał Nogaś
 
PS W galerii mogą zobaczyć Państwo – premierowo!!! - zdjęcia Filipa Springera, które pojawią się w książce.
PS 2 Oficjalna premiera "Miasta Archipelag" 16 września. Partnerami i patronami przedsięwzięcia są: Trójka, Polityka, Instytut Reportażu i Wydawnictwo Karakter.
PS 3 Za tydzień słyszymy się ze Szczebrzeszyna. Gościem audycji będzie Wiesław Myśliwski!!! www.stolicajezykapolskiego.pl

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Filip Springer (dziennikarz, reportażysta, fotoreporter)
Data emisji:
24.07.2016
Godzina emisji: 21.08

mn/ei

Czytaj także

Miasto Archipelag: Chełm, Zamość, Przemyśl

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 15:10
- Chełm to piękne miasto, z przewspaniałą historią żydowską. Przemyśl urywa za to głowę architekturą - mówi Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Tarnobrzeg, Włocławek, Siedlce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 13:29
- Tarnobrzeg to jedno z najmniejszych miast w całym archipelagu, Jest pod wieloma względami ciekawy, ale też kłopotliwy - opowiada Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Płock i Radom

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 14:30
Filip Springer opowiada, co podobało mu się w obu miastach, które obecnie są częścią województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń