Jak powstało "Miasto Archipelag"?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 23:00
Tym razem w "Z najwyższej półki" gościem Michała Nogasia był Filip Springer. Mówiliśmy o książce, która dopiero się ukaże. W połowie września – z Trójkowym Znakiem Jakości – w księgarniach pojawi się opowieść reporterska o podróży po "Polsce mniejszych miast", czyli po stolicach województw, które istniały w latach 1975-1998.
Audio
  • Filip Springer opowiada o swojej najnowszej książce (Z najwyższej półki/ Trójka)
Między innymi to zdjęcie, wykonane w Legnicy, będzie można zobaczyć w nowej książce Filipa Springera
Między innymi to zdjęcie, wykonane w Legnicy, będzie można zobaczyć w nowej książce Filipa Springera Foto: Filip Springer

Śledzimy to przedsięwzięcie od początku, Trójka jest jednym z miejsc, w których się zrodziło. Przez wiele tygodni Filip Springer opowiadał w "Radiowym Domu Kultury" o kulisach swojej długiej podróży.

Miasto Archipelag w Trójce>>>

Wiele ciekawostek pojawiło się także na profilu naszej audycji na FB – można sprawdzić: www.facebook.com/znajwyzszejpolki
 
W niedzielnej audycji, przygotowując naszych Słuchaczy – którym pomysł "Miasta Archipelagu" bardzo przypadł do gustu od samego początku – na wrześniową premierę, mówiliśmy o tym, kogo i co reporter zobaczył, co go zaskoczyło, kim są bohaterowie jego tekstów. Co oznacza określenie "miasto bożonarodzeniowo-wielkanocne"? Dlaczego niektórzy absolwenci Szkoły Głównej Handlowej po uzyskaniu dyplomu postanowili wrócić do Bielska-Białej? Czym zachwyca Przemyśl, a czym Chełm? Jak Springer walczył ze stereotypami na temat Polski B, C i..? A przede wszystkim – jak będzie wyglądała ta bardzo oczekiwana – o czym można przekonać się w sieci – książka?
 
www.miastoarchipelag.pl
www.facebook.com/miastoarchipelag
 
Zapraszam do "Z najwyższej półki",
 
Michał Nogaś
 
PS W galerii mogą zobaczyć Państwo – premierowo!!! - zdjęcia Filipa Springera, które pojawią się w książce.
PS 2 Oficjalna premiera "Miasta Archipelag" 16 września. Partnerami i patronami przedsięwzięcia są: Trójka, Polityka, Instytut Reportażu i Wydawnictwo Karakter.
PS 3 Za tydzień słyszymy się ze Szczebrzeszyna. Gościem audycji będzie Wiesław Myśliwski!!! www.stolicajezykapolskiego.pl

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Filip Springer (dziennikarz, reportażysta, fotoreporter)
Data emisji:
24.07.2016
Godzina emisji: 21.08

mn/ei

Czytaj także

Miasto Archipelag: Chełm, Zamość, Przemyśl

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 15:10
- Chełm to piękne miasto, z przewspaniałą historią żydowską. Przemyśl urywa za to głowę architekturą - mówi Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Tarnobrzeg, Włocławek, Siedlce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 13:29
- Tarnobrzeg to jedno z najmniejszych miast w całym archipelagu, Jest pod wieloma względami ciekawy, ale też kłopotliwy - opowiada Filip Springer, autor przedsięwzięcia Miasto Archipelag, dokumentującego życie Polaków w byłych miastach wojewódzkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto Archipelag: Płock i Radom

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 14:30
Filip Springer opowiada, co podobało mu się w obu miastach, które obecnie są częścią województwa mazowieckiego.
rozwiń zwiń