X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bonda, Kopińska, Kołodziejczyk i Krajewski z Sopotu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 22:00
W tym wydaniu audycji Michał Nogaś zaprosił na Kulturalną Plażę Trójki, gdzie przez ostatnie dni odbywały się spotkania z pisarzami. W audycji usłyszeliśmy ich fragmenty.
Audio
  • Bonda, Kopińska, Kołodziejczyk i Krajewski z Sopotu (Z najwyższej półki/Trójka)
Marek Krajewski rozmawia z czytelnikami. Spotkanie prowadzi Michał Nogaś
Marek Krajewski rozmawia z czytelnikami. Spotkanie prowadzi Michał NogaśFoto: Bogna Kociumbas/Literacki Sopot

Pogoda w tym roku, niestety, nie rozpieszczała. Czasem słońce, czasem deszcz. Sierpień nad polskim morzem... Już czuć zbliżającą się jesień. Ale - mimo czasami niesprzyjających warunków atmosferycznych - spotkania na Kulturalnej Plaży Trójki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 

W czwartek Marcin Kołodziejczyk, autor "B", "Dysforii" oraz "Bardzo martwego sezonu" - dziennikarz i reporter doskonale znany naszym Słuchaczom - opowiadał o swoim wędrowaniu po Polsce, o szukaniu bohaterów, o tym, jak z nimi rozmawia i o tym, co w tej chwili jest... modne.

Dzień później gościliśmy Justynę Kopińską, niezwykle utalentowaną i nagradzaną reporterkę, której ostatnia książka "Polska odwraca oczy" nie schodzi z list bestsellerów. To była rozmowa o złu i jego oswajaniu, o trudnych rozmowach z przestępcami i ich ofiarami, o tym, jak często wymiar sprawiedliwości zawodzi.

W sobotę na naszej plaży Marek Krajewski zdradził szczegóły związane z jego nową powieścią. "Mock" ukaże się 14 września i będzie opowieścią o młodym, 30-letnim Eberhardzie, który ma poprowadzić pierwsze poważne śledztwo. Ale książka zdradzi także wiele tajemnic związanych z wyjątkowym wrocławskim budynkiem, czyli z Halą Stulecia. Rzecz dzieje się w roku 1913...

Na zakończenie, w niedzielę, odwiedziła nas Katarzyna Bonda, królowa polskiego kryminału. Opowiadała - niezwykle licznie zgromadzonej publiczności - o tym, jak to się stało, że z dziennikarki "przemieniła się" w pisarkę, o niełatwych rozmowach z profilerami, a także o... mafii (?) z Kazachstanu, która dwukrotnie zniszczyła dysk jej komputera. Dużo miejsca poświęciliśmy również ostatniej - jak dotąd - książce Bondy, czyli "Okularnikowi", będącemu - między innymi - opowieścią o wydarzeniach, które miały miejsce w okolicach Hajnówki (rodzinnego miasteczka pisarki) w roku 1946.

Fragmenty czterech spotkań zaprezentowaliśmy w tym wydaniu audycji.

Odwiedziła nas również pomysłodawczyni festiwalu, wiceprezydent Sopotu Joanna Cichocka-Gula. Opowiadamy więc o planach na przyszły rok. Są bardzo ciekawe!

PS Przypominamy, że działa profil audycji na FB >>>

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki
Prowadził: Michał Nogaś
Goście: Katarzyna Bonda, Justyna Kopińska, Marek Krajewski, Marcin Kołodziejczyk (pisarze), Joanna Cichocka-Gula (wiceprezydent Sopotu)
Data emisji:
21.08.2016
Godzina emisji: 21.10

mn/fbi

Czytaj także

Wiesław Myśliwski w "Z najwyższej półki"!

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 22:18
Mistrz. Najwybitniejszy polski pisarz współczesny. Dwukrotny laureat Nagrody Literackiej NIKE. Był gościem Michała Nogasia - prosto z festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czekając na Jurka... Rozmowa z Celiną Kukuczką

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 22:00
- Byłam kilka razy na trekkingach, mieliśmy kilka randek w Himalajach, ale Jurek nigdy nie zgodził się zabrać mnie do bazy, wysoko w góry - mówi Celina Kukuczka, wdowa po najwybitniejszym polskim himalaiście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje sopockie święto literatury!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 14:52
Rozpoczął się V Festiwal Literacki Sopot. Do 21 sierpnia m.in. na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami.
rozwiń zwiń