X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Małe życie", duże emocje

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 23:00
To było wyjątkowe wydanie "Z najwyższej półki"! Michał Nogaś zaprosił do Radiowego Klubu Książki, w którym dyskutowana była powieść Hanyi Yanagihary "Małe życie".
Audio
  • Dyskusja wokół książki "Małe życie" (Z najwyższej półki/ Trójka)
Fragment okładki książki Małe życie
Fragment okładki książki "Małe życie"Foto: M. Nogaś

Od zachwytu po nienawiść. Od wzruszeń po ogromne zdenerwowanie. Od płaczu po zgrzytanie zębami ze złości. Tak najkrócej można spróbować określić emocje, które wywołała w Słuchaczach Trójki powieść o czwórce przyjaciół z Nowego Jorku. Dlaczego?

Wystarczy poczytać komentarze tych spośród Słuchaczy, którzy goszczą na profilu FB naszej audycji, by zrozumieć, że Yanagiharze udało się coś, co rzadko zdarza się pisarzom – prawdziwie poruszyła czytelników, sprowokowała ich do rozmów i dyskusji. Zresztą, proszę kliknąć tu i się przekonać.

Hanya Yanagihara (fot. M. Nogaś) Hanya Yanagihara (fot. M. Nogaś)

Czy taka przyjaźń, jaką autorka opisuje w "Małym życiu" jest możliwa? Czy możemy kochać nie tylko rodzinę, ale przyjaciół? Czy można nie zauważać, będąc okrutnie okaleczonym – fizycznie i psychicznie, że wszyscy dookoła chcą nam pomóc? Czemu ma służyć cierpienie? I czy należy zrozumieć kogoś, kto nie chce żyć za wszelką cenę..?

Na te i inne pytania szukaliśmy wspólnie odpowiedzi w ostatnim wakacyjnym, specjalnym wydaniu "Z najwyższej półki". Gośćmi programu byli: tłumaczka Jolanta Kozak (autorka przekładu), Słuchacze oraz – pośrednio – Hanya Yanagihara (przypomnieliśmy małe fragmenty rozmowy nagranej w Nowym Jorku w marcu).

***

Tytuł audycji: Z najwyższej półki
Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji:
28.08.2016
Godzina emisji: 21.10

Hanya Yanagihara i Michał Nogaś (fot. M. Nogaś) Hanya Yanagihara i Michał Nogaś (fot. M. Nogaś)

Czytaj także

"Bonita Avenue". Przeszłość wraca jak tsunami

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 15:25
- Klimat tej lektury jest tajemniczy. Czytający ma świadomość, że zaraz coś się wydarzy, że dojdzie do wybuchu - mówi Maja Porczyńska-Szarapa, tłumaczka książki "Bonita Avenue" autorstwa Petera Buwaldy. A Michał Nogaś dodaje: - To historia o tym, że przeszłość ma znaczenie, że nie można od niej uciec, że wraca w najmniej spodziewanym momencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceprzy, gruźlica i Żydzi. Przewodnik po Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 13:33
Książka "Nieobecne miasto. Przewodnik po nieznanym Zakopanem" nie opisuje miejsc pięknych, atrakcyjnych i niepowtarzalnych. Prowadzi raczej po ciemnych zaułkach, przestrzeniach zapomnianych i wyrzuconych z pamięci.
rozwiń zwiń