"Z najwyższej półki" z 2. Festiwalem Miłosza w tle

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 10:03
Zaczniemy od spotkania z Moniką Bułaj, która wydała właśnie w Polsce swoją książkę-album "Boży ludzie".
Audio

To opowieści o wyznawcach różnych religii, mieszkających na pograniczach, w różnych rejonach świata. Do tego piękne zdjęcia! (kilka z nich do zobaczenia w galerii obok) W rozmowie pojawi się wspomnienie Czesława Miłosza, osoby dla autorki niezwykle ważnej – tak bardzo, że podąża w książce jego śladami. 

Poznamy też Marcina Michalskiego i Macieja Wasielewskiego, debiutujący duet reporterów. W dzieciństwie (nie tak odległym) mieli tylko jedno marzenie: zobaczyć Wyspy Owcze! Udało się, odwiedzili to mało znane miejsce i przywieźli stamtąd własną książkę – zbiór tekstów "81:1", który ukazał się z naszym Znakiem Jakości. W "Z najwyższej półki" Marcin i Maciej opowiedzą i o książce, i o tym, co może na Wyspach Owczych zauroczyć.

/

 

Na półki trafia też – wznowiona po pięćdziesięciu latach! – książka Oscara Lewisa "Dzieci Sancheza". Większość z nas kojarzy znakomity utwór Chucka Mangione, zapewne wiele osób oglądało film, a komu udało się gdzieś zdobyć i przeczytać to wybitne dzieło? Książka posiada nasz Znak Jakości i w tym wydaniu programu też o niej opowiemy.

Poza tym nowości i zapowiedzi, zajrzymy do "Magazynu Literackiego" – dodatku do "Tygodnika Powszechnego", a polecał i odradzał niektóre pozycje będzie tym razem Jerzy Franczak.

 

Zaprasza Michał Nogaś, ksiazki@polskieradio.pl 

Czytaj także

Michał Nogaś o kwietniowych nowościach z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 00:25
Znakomita wiadomość dla miłośników książek. Zwłaszcza tych z Trójkowym Znakiem Jakości. W kwietniu czeka nas aż pięć nowości!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga owca!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 12:58
Mieszkańcy tej krainy nie jedzą bobu i nie opalają się nago na plaży, są świetnymi piłkarzami, a niektórzy z nich chodzą do baru ze swoimi owcami. To niezwykłe miejsce jest zbiorowym bohaterem książki "81:1 Opowieści z Wysp Owczych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki, książki, książki!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 08:14
Od 12 do 15 maja trwały 2. Warszawskie Targi Książki. O tym wydarzeniu, a przede wszystkim o samych książkach rozmawiali w dniu inauguracji Targów goście Hanny Marii Gizy.
rozwiń zwiń