X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Z najwyższej półki" z 2. Festiwalem Miłosza w tle

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 10:03
Zaczniemy od spotkania z Moniką Bułaj, która wydała właśnie w Polsce swoją książkę-album "Boży ludzie".
Audio

To opowieści o wyznawcach różnych religii, mieszkających na pograniczach, w różnych rejonach świata. Do tego piękne zdjęcia! (kilka z nich do zobaczenia w galerii obok) W rozmowie pojawi się wspomnienie Czesława Miłosza, osoby dla autorki niezwykle ważnej – tak bardzo, że podąża w książce jego śladami. 

Poznamy też Marcina Michalskiego i Macieja Wasielewskiego, debiutujący duet reporterów. W dzieciństwie (nie tak odległym) mieli tylko jedno marzenie: zobaczyć Wyspy Owcze! Udało się, odwiedzili to mało znane miejsce i przywieźli stamtąd własną książkę – zbiór tekstów "81:1", który ukazał się z naszym Znakiem Jakości. W "Z najwyższej półki" Marcin i Maciej opowiedzą i o książce, i o tym, co może na Wyspach Owczych zauroczyć.

/

 

Na półki trafia też – wznowiona po pięćdziesięciu latach! – książka Oscara Lewisa "Dzieci Sancheza". Większość z nas kojarzy znakomity utwór Chucka Mangione, zapewne wiele osób oglądało film, a komu udało się gdzieś zdobyć i przeczytać to wybitne dzieło? Książka posiada nasz Znak Jakości i w tym wydaniu programu też o niej opowiemy.

Poza tym nowości i zapowiedzi, zajrzymy do "Magazynu Literackiego" – dodatku do "Tygodnika Powszechnego", a polecał i odradzał niektóre pozycje będzie tym razem Jerzy Franczak.

 

Zaprasza Michał Nogaś, ksiazki@polskieradio.pl 

Czytaj także

Michał Nogaś o kwietniowych nowościach z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2011 00:25
Znakomita wiadomość dla miłośników książek. Zwłaszcza tych z Trójkowym Znakiem Jakości. W kwietniu czeka nas aż pięć nowości!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga owca!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 12:58
Mieszkańcy tej krainy nie jedzą bobu i nie opalają się nago na plaży, są świetnymi piłkarzami, a niektórzy z nich chodzą do baru ze swoimi owcami. To niezwykłe miejsce jest zbiorowym bohaterem książki "81:1 Opowieści z Wysp Owczych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książki, książki, książki!

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 08:14
Od 12 do 15 maja trwały 2. Warszawskie Targi Książki. O tym wydarzeniu, a przede wszystkim o samych książkach rozmawiali w dniu inauguracji Targów goście Hanny Marii Gizy.
rozwiń zwiń