X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Z najwyższej półki" od Berlina po Bombaj

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 11:00
Suketu Mehta, urodzony w Kalkucie i mieszkający w Nowym Jorku pisarz, napisał fascynującą książkę o jednej z największych światowych metropolii – Bombaju (Mumbaju).
Audio

Na świecie ukazała się ona po raz pierwszy w 2004 roku i zyskała znakomite recenzje, teraz trafia (wreszcie) i na polski rynek. "Bombaj. Maximum City" to połączenie: pamiętnika, przewodnika i książki historycznej, wyjątkowa opowieść o wyjątkowym mieście. To wydanie "Z najwyższej półki" rozpoczniemy od rozmowy o dziele Mehty. Przewodnikiem po "Bombaju"  będzie Paulina Wilk, dziennikarka "Rzeczpospolitej" i miłośniczka Indii (o których książkę także właśnie kończy).

Przyjrzymy się też trzem nowym wydawnictwom – w dużej mierze związanym z Trójką, a to przez osoby ich autorów. Na rynku ukazały się właśnie: "Jabłonie. Wybrane utwory sceniczne (tom I)" Agnieszki Osieckiej, "Co to jest miłość. Wiersze i piosenki zebrane (tom I)" Jonasza Kofty i "Ja jako znalezisko" Jacka Fedorowicza.

Opowiemy też o "Malinie", wydanej w Polsce przed czterdziestu laty jedynej ukończonej powieści tragicznie zmarłej austriackiej poetki i pisarki Ingeborg Bachmann. Ta książka, jak twierdzą krytycy, mimo upływu czasu nadal zachwyca, sięgają po nią kolejne pokolenia czytelników na całym świecie. Teraz i my znów mamy taką szansę.

Przejrzymy również półkę z nowościami, na której na pewno znajdzie się druga część świetnego komiksu Jasona Lutesa o niemieckiej stolicy, tym razem "Berlin – miasto dymu". I tradycyjnie, będziemy polecać i odradzać - tym razem z Patrycją Pustkowiak.


Do usłyszenia w niedzielę o 19:05 - zaprasza Michał Nogaś

 

Czytaj także

Indie: Świątynie, slumsy i... miasto uciech

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2011 12:25
Bombaj to nie jest miasto na wypoczynek. To finansowa stolica Indii. Mieszka tam tylu ludzi, że zdołaliby oni wypełnić… pół Polski. Turyści odwiedzają najczęściej świątynię bogini dobrobytu i... miasto uciech.
rozwiń zwiń