X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Z najwyższej półki" na jesień!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 18:00
Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na kolejne spotkanie z książkami. Tym razem – w dużej mierze – stawiamy na młodych, zdolnych i… kochających podróże!
Audio
Z najwyższej półki na jesień

Paulina Wilk, na co dzień dziennikarka działu kultury "Rzeczpospolitej", przejechała Indie wzdłuż i wszerz. Była tam, jak dotąd, dziewięć razy i od pewnego czasu czekała na chwilę, w której uzna, że będzie gotowa napisać książkę o tym wyjątkowym i fascynującym kraju. Ten moment nadszedł kilka miesięcy temu – i oto otrzymujemy znakomite "Lalki w ogniu. Opowieści z Indii". O tym, co ją urzekło w Kalkucie, na czym polega fenomen indyjskich kolei, jak wygląda sytuacja kobiet w tym kraju, Paulina opowiadała w tym wydaniu audycji. Warto posłuchać – pisze i mówi równie pięknie!

Drugi młody i zdolny to Tomek Michniewicz. Słuchaczom Trójki nie trzeba go przedstawiać. Jego debiut, czyli "Samsara", został świetnie przyjęta, okazała się też być bestsellerem. Swą drugą książkę Tomek poświęcił poszukiwaczom skarbów, których śladem podąża i których spotyka. Czytając "Gorączkę", odwiedzamy komunistyczny Wietnam, przejeżdżamy zachód i południe Stanów Zjednoczonych, trafiamy do Republiki Południowej Afryki, Zimbabwe, Zambii… W dzisiejszych czasach skarbem, wymarzonym i poszukiwanym, są już nie tylko skrzynie pełne złota. Są nimi także – niestety – rogi czarnego nosorożca… Historie opisane w książce Michniewicz przybliży słuchaczom "Z najwyższej półki".

Wśród nowości, o których opowiadaliśmy w audycji, znalazły się nowe książki Magdaleny Tulli, Mai Łozińskiej (specjalistki od opisywania życia codziennego II Rzeczypospolitej), Eduardo Mendozy. Był też wyjątkowo ciekawy esej o… kawie!

Aha, w "Z najwyższej półki" o nowej porze były też niespodzianki i ważny wątek krakowski.

Audycję przygotował Michał Nogaś.

ksiazki@polskieradio.pl

Na następne spotkanie z książkami "Z najwyższej półki" zapraszamy już 6 listopada o godz. 21.