X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Książka-klucz do poznania J. M. Coetzee

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 15:58
Wizycie Johna Maxwella Coetzee na Festiwalu Malta towarzyszy książka "Wyostrzyć wzrok. J. M. Coetzee: sztuka, świat i polityka". Autorzy zapewniają, że to nie jest biografia, lecz "narzędzie” do poznania twórczości noblisty.
Audio
  • Rozmowa z Waldemarem Rapiorem o Johnie Maxwellu Coetzee
John Maxwell Coetzee
John Maxwell CoetzeeFoto: Fot. PAP/Andrzej Rybczyński

Już za kilkanaście dni, na początku lipca, na Festiwalu Malta pojawi się John Maxwell Coetzee, pisarz południowoafrykański od lat mieszkający w Australii. W Poznaniu pokazana zostanie opera "Powolny człowiek”, do której noblista napisał libretto na podstawie swojej powieści pod tym samym tytułem. Operę reżyseruje Maja Kleczewska.

Przy okazji tego wydarzenia na polskim rynku pojawiła się książka "Wyostrzyć wzrok. J. M. Coetzee: sztuka, świat i polityka", pod redakcją Anny R. Burzyńskiej i Waldemara Rapiora.

/

- Książka będzie autonomiczną częścią, która sama będzie mówiła coś o Coetzee, o tym, o czym on pisze w swoich książkach, zarówno w powieściach, jak i esejach czy tekstach dotyczących literatury – mówi Waldemar Rapior w audycji "Z najwyższej półki".  – Chcieliśmy ominąć wąskie ramy literaturoznawstwa, a  przede wszystkim psychologii i psychoanalizy – zapewnia współtwórca książki.

Redaktorzy pytali artystów i naukowców o pisarza i jego twórczość. W książce znajdziemy wypowiedzi m.in. kognitywisty Andrzeja Klawitera, literaturoznawcy Janusza Czaplińskiego, kulturoznawcy Krzysztofa Moraczewskiego czy reżysera Krzysztofa Warlikowskiego. Chociaż rozmawiano z nimi na podobne tematy, padały inne odpowiedzi.

- Dzięki temu możemy w najróżniejszy sposób spojrzeć na poszczególne problemy życia społecznego, kulturalnego, estetycznego, artystycznego czy po prostu życia codziennego, które spotyka nas w banalnych sytuacjach – wyjaśnia gość Michała Nogasia.

Na tegoroczną edycję Festiwalu Malta, który Trójka objęłą swoim patronatem, zapraszamy w dniach 3 - 7 lipca 2012. 

Czytaj także

Merczyński: Na Malcie nie będzie kung-fu

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 12:31
Europa ma nadzieję, że nasze długi wykupią Chińczycy, a jednocześnie tworzy bardzo ciężkie warunki pracy dla ludzi z Azji. Na tym paradoksie skupi się tegoroczny festiwal Malta.
rozwiń zwiń