Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 09:00
– Big Book Festival to festiwal wychodzący do ludzi. Będzie odbywał się w Warszawie, ale także w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – wyliczała Paulina Wilk, współorganizatorka wydarzenia w audycji "Z najwyższej półki" .
Audio
  • Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania (Z najwyższej półki/Trójka)
Big Book Festival - dwa dni radosnego czytania
Foto: materiały promocyjne

Big Book Festival to nowe wydarzenie literacko-artystyczne w Warszawie. Jego pierwsza edycja odbędzie się już w ten weekend,  22 i 23 czerwca . Festiwal jest pierwszą tak rozległą i nowoczesną imprezą czytelniczą, angażującą miłośników książek, znakomitych autorów międzynarodowych, publiczność miejską oraz nowe technologie. Przez dwa dni Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej.
– To będzie duże, radosne święto czytania. Jest to festiwal wychodzący do ludzi, odbywający się również w przestrzeni miasta, w miejscach zupełnie dla czytania nietypowych, takich jak Pasaż Wiecha, Dworzec Centralny, zakłady fryzjerskie, kina, hotele – mówiła Paulina Wilk , współorganizatorka Big Book Festival w audycji "Z najwyższej półki" .

Na festiwal przyjedzie ponad 90 gości, m.in.: Sławomir Mrożek, Dorota Masłowska, Beata Chomątowska, Szczepan Twardoch, Kazimierz Orłoś, Tomasz Łubieński, Filip Springer czy Łukasz Orbitowski.
Jednym z głównych wydarzeń festiwalu będzie maraton "Mrożek na językach", który odbędzie się 22 czerwca w sobotę na Dworcu Centralnym.  – Od godz. 18.00 do północy "odjeżdżał” będzie inny utwór prowadzony przez innego maszynistę. Pierwszym maszynistą będzie sam Sławomir Mrożek, który przeczyta opowiadanie "W podróży", a później pojawią się m.in. Dorota Masłowska, Ilona Ostrowska, Maria Pakulnis, Piotr Adamczyk. Maraton o północy zakończy Bogusław Linda – opowiadała Paulina Wilk Michałowi Nogasiowi.

W festiwalu będą mogły wziąć udział osoby z… całego świata! Wszystko to dzięki dwóm "hangoutom" – internetowym spotkaniom z Asa Larsson i Elif Şafak. Jak wziąć w nich udział? Zapraszamy do wysłuchania dźwięku.

Trójka jest partnerem medialnym Big Book Festival.

Pełny program wydarzenia oraz mapa miejsc festiwalowych

W sobotę, 22 czerwca, od godz. 13.00 do 15.00 zapraszamy na specjalne wydanie "Radiowego Domu Kultury" prosto z Centrum Festiwalowego Big Book Festival przy ul. Marszałkowskiej 9/15 w Warszawie.

Zobacz więcej na temat: KULTURA literatura

Czytaj także

Elif Şafak: pisanie jest procesem mistycznym

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2013 18:11
- Nie sądzę, by pisarze kontrolowali tekst. Opowieść, którą snujemy, jest czymś większym i silniejszym od nas. My za nią podążamy. Skaczemy w odmęty oceanu i pozwalamy, by porwał nas prąd - mówiła Elif Şafak w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lód nad głową”, czyli mroczne kulisy władzy, biznesu i mediów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 10:40
- W ośrodku Omega spotykają się minister sprawiedliwości rządu polskiego oraz prawnicy z całej Polski. Dochodzi do rzezi. Minister zostaje zamordowany przez sympatyka radykalnych narodowców - opowiada Michał Nogaś o książce "Lód nad głową” w "Trójkowym Znaku Jakości”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biuro Myśli Znalezionych" - mądre rozmowy na papierze

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 09:07
- Ta książka dla wielu osób może być przewodnikiem wchodzenia w dorosłe życie, szukania sensu, odnajdywania siebie, bo mądrych słów nigdy za wiele. I miłe jest to, że właśnie u nas takie rozmowy mają miejsce, a teraz można to przeczytać - opowiada Michał Nogaś o książce "Biuro Myśli Znalezionych”.
rozwiń zwiń