Brytyjska grzeczność i "sunday lunch"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 09:00
Dlaczego Brytyjczycy zapytani o to, jak się czują, zawsze odpowiadają: "Fantastycznie!", nawet jeżeli czują się fatalnie? Jak poprawnie wypowiadać słowo "love"? Jak w Wielkiej Brytanii najchętniej spędza się niedziele? Na te pytania odpowiadał Raf Uzar, a przypytywała go Agnieszka Furtak-Bilnik.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sun_Shine

– W południe albo o godzinie 13.00 zazwyczaj idziemy z rodziną czy przyjaciółmi do parku, albo na lunch w pubie. "Sunday lunch" to brytyjska instytucja. To spotkania międzypokoleniowe, są tam wszyscy. Rankiem nie robi się nic, następnie idzie się na lunch, a po tym znów nic się nie robi – wyjaśnił Raf Uzar.

Posłuchaj
50:46 2020_07_12 08_08_40_PR3_Bed_and_breakfast.mp3 Niedzielne spotkanie z poprawną angielszczyzną w Trójce (Bed and breakfast/Trójka)

 

British Cultural & Social Etiquette/Learn English with KT

W audycji nie zabrakło ciekawostek o języku angielskim, a także różnorodnej brytyjskiej muzyki, w tym od The Beatles, Harry'ego Stylesa, Oasis i Dr. Johna.

***

Tytuł audycji: Bed and breakfast
Prowadzą: Agnieszka Furtak-Bilnik, Raf Uzar
Data emisji: 12.07.2020
Godzina emisji: 8.08


Czytaj także

Polskie i brytyjskie długie weekendy. Czym się różnią?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 09:00
 – Brytyjczycy podobnie jak Polacy wyjeżdżają nad morze czy w nasze góry, pagórki raczej powinienem powiedzieć, ale też często zostają na długi weekend w domu i zajmują się najczęściej majsterkowaniem, robimy coś w ogrodzie – opowiada Raf Uzar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obfitość świąt. Jak różnie je obchodzimy?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2020 09:00
W niedzielę przypada noc świętojańska (z ang. summer solstice). Nie mogło zatem zabraknąć rozmowy o wiankach, o powitaniu lata pod Stonehenge i druidach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajniki poprawnej angielszczyzny i kanadyjskie wakacje

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 09:00
Jaka jest różnica pomiędzy polską "audycją" a angielskim "audition"? Czym są brytyjskie "charity shops"? Tajniki języka angielskiego zdradzali Słuchaczom Raf Uzar i towarzysząca mu Agnieszka Furtak-Bilnik.
rozwiń zwiń