Blondynka na dachu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 13:00
Siedzę na dachu mojego domu, gdzie mam najlepszy zasięg. Nie w studiu przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie, skąd zwykle prowadzę program.
Indiańska chata nad rzeką Orinoko w Wenezueli.
Indiańska chata nad rzeką Orinoko w Wenezueli.Foto: Beata Pawlikowska

Posłuchaj
101:36 2020_08_09 11_07_53_PR3_Blondynka_w_Trojce.mp3 Radiowe odwiedziny w słynnych czterech ścianach (Blondynka w Trójce)

 

Jestem w domu, ponieważ nieoczekiwanie dwa dni temu okazało się, że znam kogoś, kto zna kogoś, u kogo wykryto wirusa. Zostałam więc objęta kwarantanną ze skutkiem natychmiastowym. Dlatego weszłam na dach, żeby zabrać Państwa dzisiaj do kilku najbardziej niezwykłych domów, jakie widziałam podczas podróży po świecie. Zajrzymy do domu rodzinnego Paula McCartneya w Liverpoolu, do domu chilijskiego poety Pablo Nerudy, do dwóch domów Ernesta Hemingwaya na Kubie i na wyspie Key West w Stanach Zjednoczonych oraz do Pałacu Potala w Tybecie, który był zimową siedzibą Dajalamy.

W galerii fotografii przygotowałam zdjęcia, które pokazują domy w różnych częściach świata: masajską chatę w Kenii, indiańską chatę nad Orinoko, dom z trzciny na jeziorze Titicaca, jurtę na stepach w Mongolii.

 Youtube/Beata Pawlikowska

***

Tytuł audycji: Blondynka w Trójce
Prowadzi: 
Beata Pawlikowska
Data emisji: 
9.08.2020
Godzina emisji: 
11.06