Współzałożyciel wytwórni Kayax: chcemy móc grać

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 11:20
– Chcemy wrócić do pracy, zwrócić uwagę na trudną sytuację całej branży i to nie tylko artystów, których znamy i uwielbiamy, tylko całych wielkich rodzin, które przy tych koncertach pracują – mówił Tomasz Tomik Grewiński, manager i współzałożyciel wytwórni Kayax, komentując udział w akcji Otwieramy Koncerty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Maxim Blinkov

Posłuchaj
05:58 2020_06_24-11-13-00_Byle_do_13_Grewinski.mp3 Tomik Grewiński o akcji Otwieramy Koncerty (Byle do 13/Trójka)

Wskutek pandemii i zakazu zgromadzeń cierpi cały przemysł muzyczny. Podczas gdy odmrożeniu ulegają kolejne sektory gospodarki, branża muzyczna stoi w miejscu. Stworzenie inicjatywy Otwieramy Koncerty ma na celu głośniejsze domaganie się równych praw względem innych gałęzi przemysłu. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski i inni artyści, którzy poparli akcję, postulują m.in. zniesienie zasady związanej z limitem 150 osób, które mogą przebywać na koncertach plenerowych oraz o większe wsparcie finansowe ze strony państwa. 

Covid-19 pokrzyżował nasze plany, zarówno prywatne jak i zawodowe. Od połowy marca nie gramy dla Was koncertów, zostały...

Opublikowany przez Otwieramy Koncerty Wtorek, 9 czerwca 2020

– W branży jest źle. Praktycznie cała nasza muzyczno-koncertowa rodzina jest bez pracy. Pandemia zahamowała wszystkie możliwe branże, naszą w pierwszej kolejności, i wygląda na to, że w ostatniej kolejności zostanie przywrócona do działania. Cała akcja Otwieramy Koncerty ma zwrócić uwagę na to, że ci wszyscy ludzie zostali pozbawieni pracy – powiedział Tomik Grewiński.

Bezpieczny koncert w czasie pandemii  – czy to możliwe?

Zapytany o ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w czasie koncertów, gość Trójki podkreślił, że wirus jest wszędzie. – Jest w tłumie na wiecach wyborczych, jest na meczach piłkarskich, na pielgrzymkach. Tego się nie uniknie. Przy koncertach można zadbać o to, by każdy wchodzący do klubu przeszedł elektroniczny pomiar temperatury czy wszedł do kabiny, która ozonując całe ciało, pozbawia bakterii. Chcemy przywrócić te koncerty w zgodzie ze wszystkimi przepisami sanepidu – wyjaśnił.

W ramach pomocy artystom i innym osobom związanym z branżą muzyczną, którzy wskutek pandemii nie mają zatrudnienia, obok akcji Otwieramy Koncerty powstała Izba Gospodarcza Menadżerów Artystów Polskich. Obecnie należy do niej 109 przedsiębiorców.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta Myszkowska i Marcin Cichoński
Gość:
 Tomasz Tomik Grewiński (manager, współzałożyciel wytwórni Kayax, były członek zespołów Ahimsa i Houk)
Data emisji: 24.06.2020
Godzina emisji: 10.26

kr/mk

Czytaj także

Stevie Wonder – 70. urodziny legendy soulu

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 13:50
– Poruszał bardzo ważne tematy, ale pisał też cudowne piosenki o miłości, które przetrwają do końca świata – powiedział w Trójce jeden z największych fanów Stevie'go Wondera w Polsce Marek Niedźwiecki. Amerykański piosenkarz, kompozytor, producent i multiinstrumentalista dziś obchodzi swoje 70 urodziny. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gracjan Kalandyk – artysta z duszą wilka

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 13:00
Dwa lata po ciepło przyjętym debiutanckim albumie "Dwa słowa", Gracjan Kalandyk powraca z nową muzyką i nową energią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

45. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odwołana

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 10:42
45. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, która miała odbyć się we wrześniu tego roku, ostatecznie została przełożona na rok 2021. – Dla mnie i dla mojej świetnej ekipy nie jest to za dobra wiadomość, tak samo, jak nie jest dobra dla twórców i producentów, którzy ukończyli swoje filmy już w tym roku – mówił w Trójce wieloletni dyrektor festiwalu Leszek Kopeć.
rozwiń zwiń