Muniek Staszczyk i jego diagnoza współczesności

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 12:40
– Ta kompozycja zafrapowała mnie od razu, bo jest zupełnie wspak w stosunku do reszty albumu. Cenię ten utwór – mówił Muniek Staszczyk, opowiadając o utworze "Kłamstwo", który zamyka ostatni album artysty zatytułowany "Syn miasta".
Muniek Staszczyk w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Muniek Staszczyk w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
18:05 2020_07_08 12_07_57_PR3_Byle_do_13.mp3 Muniek Staszczyk prezentuje "Kłamstwo" na antenie Trójki (Byle do 13/Trójka)

 

Kompozycja autorstwa Kasi Piszek powstała dwa lata temu, mimo to nie traci na aktualności – Zmieniło się tylko tyle, że teraz mamy pandemię. To diagnoza współczesności, których popełniłem już wiele z T.Love – opowiadał artysta.

Kłamstwo/Zygmunt Staszczyk – temat

W audycji Muniek Staszczyk opowiedział także o swoich odległych planach artystycznych oraz o tym, co myśli o pandemii, z którą zmaga się obecnie cały świat. – Moje życie zmieniło się w stu procentach. Żyję spokojnie, głównie domowo. Kariera to ostatnia rzecz, o której w tej chwili myślę. Współczuję muzykom, którzy żyć z koncertów. Jest naprawdę ciężko – wyznał. – Każdy dzień przynosi coś nowego. Zobaczymy, co będzie za pół roku – dodał.

Muniek Staszczyk Muniek Staszczyk Foto: mat.promocyjne
***

Album Muńka Staszczyka pt. "Syn miasta" ukazał się 18 października 2019 roku nakładem Wydawnictwa Agora. Przy jego realizacji artysta podjął współpracę z nowym zespołem: Jurek Zagórski – gitara (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kasia Piszek – instr. klawiszowe, vocal (Brodka, Rojek, Rita Pax), Pat Stawiński (Natalia Przybysz, Maria Peszek), Kuba Staruszkiewicz (Natalia Przybysz, Maria Peszek).

Producentem muzycznym płyty jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi utwór "Pola", który w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic, producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło, Artura Rojka. Na płycie pojawi się 10 utworów skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.

(mat. prasowe)

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarcin Cichoński
Gość: Muniek Staszczyk (muzyk, autor tekstów, współzałożyciel zespołu T.Love) 
Data emisji: 8.07.2020
Godzina emisji: 12.07

kr/mat. prasowe

Czytaj także

Muniek Staszczyk zagrał w radiowej Trójce specjalny koncert dla zwycięzcy licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 12:00
13 grudnia Muniek Staszczyk zagrał recital w studiu im. Agnieszki Osieckiej specjalnie dla pana Juliusza i jego bliskich. Koncert został wylicytowany w pierwszej aukcji radiowej Trójki w ramach akcji "Święta bez granic 2019".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk: przy takiej chorobie trzeba mieć dużo pokory

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 17:14
5 grudnia w Trójce odbyło się wyjątkowe spotkanie z Muńkiem Staszczykiem, poświęcone autobiograficznej książce "King! Autobiografia. Rozmawia Rafał Księżyk". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk "Ta piosenka nie jest dla Ciebie"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 04:00
Utwór pochodzi z najnowszego solowego albumu Muńka Staszczyka "Syn miasta", wydanego 18 października 2019 roku.
rozwiń zwiń