Kiedy muzyka łączy się z macierzyństwem. Rozmowa z Anią Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 12:50
– To był taki moment, w którym czułam jedność ze wszechświatem i takie melodie do mnie przyszły – tak Ania Rusowicz wspominała pracę nad swoim dawnym, pobocznym projektem niXes. Artystkę w plenerowym studiu Trójki ugościł Marcin Cichoński.
Ania Rusowicz
Ania RusowiczFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
13:18 2020_07_15 12_33_38_PR3_Byle_do_13.mp3 Ania Rusowicz nie tylko o muzyce (Byle do 13/Trójka)

 niXes, czyli trio, w którego skład weszli Ania Rusowicz, perkusista Hubert Gasiul (prywatnie mąż wokalistki) oraz Kuba Galiński tworzyło muzykę, którą sami muzycy określali jako "neo hippie surf cosmic music". W listopadzie 2017 roku wydali swój debiutancki (i jedyny) album zatytułowany po prostu "niXes". Dlaczego utwory z tego krążka wydają się Ani Rusowicz tak wyjątkowe?

– niXes to był projekt bardzo specjalny, podyktowany tym, że byłam wtedy w ciąży. Można powiedzieć, że to była "płyta ciążowa" – żartowała artystka. – Kobiety w ciąży rzeczywiście czują się inaczej. Na mnie to wpłynęło tak twórczo, że powstało moje alter ego – mówiła.

– Chciałabym powrócić do tych piosenek. Nawet podczas wakacji skomponowałam dwa numery. Może znajdzie się czas, żeby wypuścić jakieś single – dodała.

niXes - Hole In The Universe (Official video)/Agora Muzyka

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Ania Rusowicz opowiedziała o podróży, która zainspirowała ją do napisania utworu "Przebudzenie" oraz o przyjaźni z Pauliną Przybysz.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarcin Cichoński
Gość: Ania Rusowicz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 15.07.2020
Godzina emisji: 12.33

kr

Czytaj także

Ania Rusowicz z płytą "Przebudzenie": jestem niczym kapłanka

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 14:47
- Związałam swoje życie z muzyką, więc na co dzień mam do czynienia z energią ludzi wokół mnie. I choć wszyscy chcą mnie widzieć jako uduchowioną hippiskę, ja mam też drugą stronę, więc ta wizja nie do końca jest zgodna z prawdą - mówiła Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz z "Przebudzeniem" na scenie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2020 20:00
To bigbitowo-rockowo-funkowa podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a których to idee są dziś jak najbardziej aktualne. Koncertu Ani Rusowicz z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej mogliśmy posłuchać w niedzielę (2 lutego) o godz. 19.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz: moje piosenki mają proroczy kontekst

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:55
Sytuacja, w której się znajdujemy jest nieprawdopodobna i do niedawna nikt się nie spodziewał, że będzie możliwa. (...) Piosenki z płyty "Przebudzenie" czyli Świecie stój" czy utwór "Do lasu'" mają nawet taki proroczy kontekst - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ania Rusowicz. 
rozwiń zwiń