Pola Rise, Andy Ward i muzyczne porozumienie ponad kontynentami

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:50
– To samo się stworzyło. Obydwoje mieliśmy moment w życiu, w którym potrzebowaliśmy takiej wzniosłości – mówiła Pola Rise o nowym singlu "Higher" powstałym w kooperacji z australijskim wokalistą i producentem Andy'm Wardem. Singlu dosyć niezwykłym, bo jego twórcy… nigdy nie spotkali się w cztery oczy.
Pola Rise
Pola RiseFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
11:45 2020_07_22 12_07_09_PR3_Byle_do_13.mp3 Pola Rise i Andy Ward prezentują singiel zapowiadający wspólny album. "Higher" w Trójce (Byle do 13/Trójka)

 

– Andy mieszka w Australii i poza aplikacją FaceTime nigdy się nie widzieliśmy – przyznała artystka. – To było dosyć dziwne, nowe doświadczenie. Musieliśmy wymieniać miliony wiadomości na temat tego, co chcemy w tych utworach uzyskać i jak powinny one ostatecznie brzmieć. Ale udało się. Przyszedł moment finalnego miksu, kiedy wiedzieliśmy, że to jest to i nikt nie chciał już nic poprawiać – opowiadała.

Pola Rise & Andy Ward "Higher"  Foto: mat. promocyjne Pola Rise & Andy Ward "Higher" Foto: mat. promocyjne

Przy okazji rozmowy o jedynym, jak na razie, singlu, który ujrzał światło dzienne, Pola Rise zdradziła, że nagrała z Australijczykiem cały album, z którego kolejny utwór poznamy we wrześniu.

Pola Rise & Andy Ward - Higher [Official Lyric Video]/Pola Rise

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarcin Cichoński
Gość: Pola Rise (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 22.07.2020
Godzina emisji: 12.07

kr

Czytaj także

W oczekiwaniu na koncert Mary Komasy z orkiestrą. Rozmowa z Antonim Łazarkiewiczem-Komasą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 16:00
– Dla nas świat muzyki orkiestrowej jest naturalny. Nie było to przekroczenie pewnej bariery, a raczej powrót do domu – mówił w Trójce Antoni Łazarkiewicz-Komasa, mąż Mary Komasy, a jednocześnie współautor jej utworów na kilka dni przed koncertem artystki w warszawskim Teatrze Syrena. Koncertem wyjątkowym, bo z udziałem orkiestry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwiękoławki i projekt Pola Rise&Andy Ward - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 09:38
Zaprosimy na rozmowę z muzykami Pola Rise&Andy Ward. O nowym projekcie porozmawiamy po godz. 11.05. Sprawdzimy także, czym są "dźwiękoławki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pola Rise i Andy Ward: mamy wspólny korytarz dla emocji

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 16:30
Izolacja rozumiana jako przestrzeń luźnego przepływu myśli niektórym artystom przyniosła wiele dobrego. W tym gronie znaleźli się m.in. Pola Rise i Andy Ward, który w dwóch różnych częściach świata stworzyli piosenkę, która stała się początkiem dłuższej współpracy.
rozwiń zwiń