Muzyka, która daje nadzieję. Ania Szarmach z nowym singlem "Hope"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 12:26
– "Hope" to, o dziwo, trudny numer. By zrealizować takie nagranie trzeba bardzo kochać muzykę i być chętnym do jej tworzenia, mimo granic, które nas dzieliły, mimo lockdownu – mówiła w Trójce Ania Szarmach o swoim nowym singlu nagranym wspólnie z nominowanym do nagrody Grammy amerykańskim perkusistą Davidem "Fingers" Haynesem.
Ania Szarmach
Ania SzarmachFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
18:19 2020_07_29 12_07_28_PR3_Byle_do_13_Ania_Szarmach.mp3 Ania Szarmach z nowym singlem w Trójce! (Byle do 13/Trójka)

"Hope" będący wynikiem współpracy Davida "Fingersa" Haynes'a i autorów niemieckiego podcastu Berliner Zinner feat. Mehlhose to kolejny przykład na to, jak ograniczenia spowodowane pandemią mogą łączyć twórców pochodzących z różnych zakątków globu. Warto dodać, że w utworze na gitarze basowej zagrał Melvin Lee Davis – kierownik muzyczny zespołu legendarnej już wokalistki rhythmandbluesowej Chaki Khan.

David "Fingers" Haynes Foto: elevenmanagement.de/ mat. promocyjne David "Fingers" Haynes Foto: elevenmanagement.de/ mat. promocyjne

Inspiracją do powstania singla były właśnie pierwsze dni kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa. – Moja chęć stworzenia piosenki, która dawałaby ludziom nadzieję, była tak samo duża, jak Davida. Stwierdziliśmy, że po prostu napiszemy razem piosenkę. Nie było to takie łatwe, bo wszystko było robione online, ale się udało. Wiem, że ta piosenka jest emitowana nie tylko w Polsce, co mnie bardzo cieszy – opowiadała artystka.

Do piosenki "Hope" powstał już teledysk:

Ania Szarmach & David “Fingers“ Haynes HOPE/YTSharmi

Zarówno wokalistkę, jak i Słuchaczy zapytaliśmy także o śpiewanie za kółkiem. Czy wstydzimy się tego, że śpiewamy z radiem, czy…. wręcz przeciwnie? – Śpiewam cały czas, czy jest muzyka, czy nie. Gdy w radio jest piosenka, która mi się bardzo podoba, z zawodowego przyzwyczajenia śpiewam drugim głosem, a jeżeli utwór przywołuje jakieś wspomnienia – po prostu słucham – odpowiedziała Ania Szarmach.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta Myszkowska Marcin Cichoński
Gość: Ania Szarmach (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 29.07.2020
Godzina emisji: 12.07

kr


Czytaj także

BOVSKA i "Sorrento", czyli poszukiwanie wolności w czasie lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 12:40
– Miałam wrażenie, że moja muzyka była dla wielu moich fanów pocieszeniem w tym trudnym czasie – mówiła BOVSKA, która powróciła do Słuchaczy z czwartą płytą zatytułowaną "Sorrento". Premiera albumu miała swój czas w drugiej połowie kwietnia, czyli w czasie lockdownu związanego z pandemią. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pola Rise, Andy Ward i muzyczne porozumienie ponad kontynentami

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:50
– To samo się stworzyło. Obydwoje mieliśmy moment w życiu, w którym potrzebowaliśmy takiej wzniosłości – mówiła Pola Rise o nowym singlu "Higher" powstałym w kooperacji z australijskim wokalistą i producentem Andy'm Wardem. Singlu dosyć niezwykłym, bo jego twórcy… nigdy nie spotkali się w cztery oczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Kukulska w świecie Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 12:50
W słoneczny poniedziałek, nasz Trójkowy ogródek odwiedziła Natalia Kukulska.
rozwiń zwiń