17. Festiwal Warszawa Singera w nowej, kameralnej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:40
– Bardzo ważna dla artystów i dla nas, jako organizatorów, jest świadomość, że istnieje potrzeba organizowania takich wydarzeń – mówi Hanna Pałuba, dyrektor programowa 17. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, który odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia, tym razem w nieco innej formie.
Daniel Kahn  The Painted Bird podczas występu na Festiwalu Warszawa Singera w 2017 roku
Daniel Kahn & The Painted Bird podczas występu na Festiwalu Warszawa Singera w 2017 rokuFoto: PAP/Tomasz Gzell

Posłuchaj
07:01 2020_08_19-10-32-14_Byle_do_13_festiwal.mp3 W oczekiwaniu na 17. edycję Festiwalu Warszawa Singera (Byle do 13/Trójka)

 W tym roku Warszawa Singera dostępna dla odbiorców kultury na całym świecie. Koncerty, spektakle i spotkania autorskie, również online ze względu na restrykcje związane z koronawirusem. Festiwal sięga po nowatorską formułę, dostosowaną do nowego stylu życia. Online i offline. Bogata oferta artystyczna – dostępna bardziej niż kiedykolwiek.

#17FestiwalWarszawaSingera #spot/Fundacja Shalom

Koncerty i przedstawienia na żywo będą miały bardziej kameralny charakter niż w poprzednich latach. Główny plener wydarzeń festiwalowych przenosi się w tym roku z Placu Grzybowskiego do Centrum Praskiego Koneser. Koncerty i spektakle odbędą się na małych warszawskich scenach klubowych, Synagodze im. Nożyków, Scenie Letniej Teatru Żydowskiego oraz – tradycyjnie w Teatrze Kwadrat. Organizatorzy stawiają na kameralność z powodu obowiązujących zaostrzonych norm sanitarnych, ale też na transmisje internetowe, co sprawia, że wydarzenia festiwalowe będą w niemal każdym miejscu na świecie.

17. edycja Festiwalu Warszawa Singera  Foto: mat. promocyjne 17. edycja Festiwalu Warszawa Singera Foto: mat. promocyjne

Podczas 17. edycji festiwalu wystąpią m.in. Kayah, Warszawskie Combo Taneczne, Kroke, Vadim Brodski, Jerzy Małek Trio oraz włoski gitarzysta Francesco Bruno ze swoim kwartetem.

– Francesco Bruno jest w tym roku rezydentem Singer Jazz Festival, który jest nieco młodszą inicjatywą niż Festiwal Warszawa Singera. W tym roku przyjeżdża do Warszawy, by wziąć udział w serii koncertów, która rozpocznie się w czwartek w synagodze Nożyków – zapowiada Hanna Pałuba.

Francesco Bruno Quartet - Common Roads/Francesco Bruno

Oprócz koncertów czekają nas spektakle. Zazwyczaj na czas festiwalu do Warszawy zjeżdżają się twórcy teatralni z całego świata. W tym roku odwiedzi nas jedynie teatr z Danii, a konkretnie autorzy spektaklu muzycznego "Job – prosty człowiek" w reżyserii Rolfa Heima. – Poza tym Teatr Żydowski będzie prezentował swoje sztuki z poprzedniego sezonu artystycznego – pojawi się z kilkoma monodramami. Nie zabraknie dużych spektakli – dodaje dyrektor programowa.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta Myszkowska i Marcin Cichoński
Gość:
 Hanna Pałuba (dyrektor do spraw programowych Festiwalu Warszawa Singera)
Data emisji: 19.08.2020
Godzina emisji: 10.32

kr

Czytaj także

Pola Rise, Andy Ward i muzyczne porozumienie ponad kontynentami

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:50
– To samo się stworzyło. Obydwoje mieliśmy moment w życiu, w którym potrzebowaliśmy takiej wzniosłości – mówiła Pola Rise o nowym singlu "Higher" powstałym w kooperacji z australijskim wokalistą i producentem Andy'm Wardem. Singlu dosyć niezwykłym, bo jego twórcy… nigdy nie spotkali się w cztery oczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka, która daje nadzieję. Ania Szarmach z nowym singlem "Hope"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 12:26
– "Hope" to, o dziwo, trudny numer. By zrealizować takie nagranie trzeba bardzo kochać muzykę i być chętnym do jej tworzenia, mimo granic, które nas dzieliły, mimo lockdownu – mówiła w Trójce Ania Szarmach o swoim nowym singlu nagranym wspólnie z nominowanym do nagrody Grammy amerykańskim perkusistą Davidem "Fingers" Haynesem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie skarby kryją nasze domy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 13:00
Być może, każdy z nas ma w domu skarby, o których nie zawsze wie.
rozwiń zwiń