Tauron Nowa Muzyka 2020 – na żywo i w streamingu

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 11:24
– Jest specyficznie, ale jesteśmy przygotowani. To będzie inna, ale bardzo ciekawa i udana edycja festiwalu – zapowiada Adam Godziek, szef 15. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Katowickie święto muzyki rozpoczyna się we czwartek 27 sierpnia i potrwa do niedzieli 30 sierpnia.
Cigarettes After Sex
Cigarettes After SexFoto: Shutterstock.com/Naumova Ekaterina

Posłuchaj
07:49 2020_08_27-11-12-55_Byle_do_13_Tauron.mp3 Tauron Nowa Muzyka po raz 15. Adam Godziek o hybrydowej wersji festiwalu

 

Podczas tegorocznej, tym razem hybrydowej, edycji festiwalu wystąpią m.in. Hania Rani, Skalpel, Emade Fisz Tworzywo czy Low Key. Wśród zagranicznych wykonawców w line-upie znaleźli się znany Słuchaczom Trójki Cigarettes After Sex, a także izraelski Red Axes czy włoski multiinstrumentalista Bruno Bavota. Niektórych będzie można zobaczyć i posłuchać na żywo, a innych – za pomocą streamingu. 

Zamykamy program TNMKonline🌐 Razem wystąpi 34 artystów z Europy, Azji i Afryki🌍 Połowa spośród zaproszonych to...

Opublikowany przez Tauron Nowa Muzyka Katowice Czwartek, 20 sierpnia 2020

– Będzie bardzo dużo koncertów streamingowanych i nie tylko tych, które wydarzą się u nas w Katowicach. Będą też streamingi ze Stanów Zjednoczonych (tak jak w przypadku Cigarettes After Sex – przy. red.), z Izraela, z Afryki. W Katowicach są cztery miejsca, gdzie wpuścimy ograniczoną ilość osób. Myślę, że te lokalizacje są bardzo charakterystyczne, ciekawe. Wszystko to będzie można zobaczyć online – zapowiada Adam Godziek.

#3 Artyści TNMK: Hania Rani/festiwalnowamuzyka

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Aleksandra Kaczkowska i Ryszard Jaźwiński
Gość: Adam Godziek (szef festiwalu Tauron Nowa Muzyka)
Data emisji: 27.08.2020
Godziny emisji: 12.17

kr/gs

Czytaj także

Musical "Bracka 81" – Michał Zabłocki o niezwykłym projekcie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 10:35
– W czasach pandemicznych ocaliliśmy ten projekt, chociaż wydawało się, że jest nie do ocalenia – mówił autor piosenek, scenarzysta i poeta Michał Zabłocki w oczekiwaniu na koncert poprzedzający premierę musicalu "Bracka 81", który współtworzy z nikim innym, jak z Grzegorzem Turnauem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

17. Festiwal Warszawa Singera w nowej, kameralnej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:40
– Bardzo ważna dla artystów i dla nas, jako organizatorów, jest świadomość, że istnieje potrzeba organizowania takich wydarzeń – mówi Hanna Pałuba, dyrektor programowa 17. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, który odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia, tym razem w nieco innej formie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Sadowska: "Marakeczi" to utwór z historią w tle

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 12:33
– To zapis myśli, to zapis uczuć, zapis podroży – mówiła w Trójce Maria Sadowska o nowym, nagranym wspólnie z Leszkiem Możdżerem, utworze "Marakeczi". Zapowiada on pierwszy po sześcioletniej przerwie album artystki pt. "Początek nocy".
rozwiń zwiń