"Znaszli ten kraj – Polskę?" Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 13:00
Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to akcja promująca turystykę krajową i polskie regiony. Łączy w sobie nowoczesne formy przekazu – internet, media społecznościowe – z elementami rywalizacji. To już trzecia edycja tej niezwykłej imprezy.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/soft_light

– W Mistrzostwach rywalizować między sobą będzie 16 blogerów-finalistów oraz regiony, które będą reprezentowali. Chodzi o to, aby zaprezentować się najbardziej atrakcyjnie i zachęcić turystów do przyjazdu – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Co ważne, ta rywalizacja będzie się odbywać w realu, nie w Internecie! – dodaje.


Posłuchaj
03:35 2020_09_29 12_27_19_PR3_Byle_do_13.mp3 Trzecie Turystyczne Mistrzostwa Blogerów (Byle do13/Trójka)

– Blogerzy-finaliści są związani, zazwyczaj rodzinnie, z regionem, który reprezentują. Doskonale go znają, mimo że na co dzień relacjonują dalekie wyprawy, nawet na kraniec świata, do miejsc egzotycznych. Idea tych Mistrzostw była taka, aby pokazać, że miejsca ciekawe, nieodkryte są także za rogiem, niedaleko, w każdym polskim regionie – mówi prezes Andrzejczyk.

– Wygrana będzie zależała od trzech czynników: wyników głosowania internautów (na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel). Drugą rzeczą brana pod uwagę będą zasięgi wygenerowane przez blogerów za pomocą ich profili w mediach społecznościowych. Trzecim elementem będzie opinia kapituły, w której znajdują się eksperci zajmujący się marketingiem turystycznym. Oni będą oceniać zawartość merytoryczną – tłumaczy zasady Mistrzostw prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.


Posłuchaj
06:07 2020_09_29 12_35_19_PR3_Byle_do_13.mp3 O Turystycznych Mistrzostwach Blogerów mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej (Byle do 13/Trójka)

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Agnieszka Furtak-BilnikPiotr Majewski
Data emisji: 29.09.2020
Godziny emisji: 12.27, 12.35

pr/kr

Czytaj także

Dookoła Polski na dwóch kółkach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 09:00
O podróżach zagranicznych na razie możemy zapomnieć, co skłoniło niektórych do odkrywania własnego podwórka. Na taki pomysł już dwa lata temu wpadł Bartek Bart Borkowski, który pokonał trzy tysiące kilometrów w trzy tygodnie na rowerowym siodełku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinne podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 23:59
Aleksandra i Paweł Wysoccy są autorami bloga "Osiem Stóp". Ich sposobem na życie są rodzinne podróże. Tuż po urodzeniu jednego z dzieci, wyjechali na pół roku do USA, gdzie wynajęli kamper i realizowali podróż swoich marzeń.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikropodróże, czyli odkrywanie tkanki miasta

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 00:00
Miasta nie muszą być wyłącznie miejscem pracy, z którego uciekamy przy każdej nadarzającej się okazji. Ich place, ulice i budynki kryją w sobie skarby przeszłości, naznaczonej wspólnym losem ludzi i zwierząt.
rozwiń zwiń