"Muzyczne Podróże". Kierunek: Hiszpania!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 13:00
W pierwszą muzyczną podróż pojechaliśmy do Hiszpanii. – Z oknami pogoda zaczyna przypominać nam ciepłe kraje. Ładujemy się witaminą pochodząca wprost ze słońca – powiedział prowadzący popołudniową audycję Łukasz Ciechański. Rozpoczęliśmy od wycieczki do Andaluzji. 
Alvaro Soler
Alvaro SolerFoto: shutterstock/Bjoern Deutschmann

Posłuchaj
50:54 2021_05_09 12_05_45_PR3_Muzyczne_Podroze.mp3 Popołudnie w towarzystwie hiszpańskich brzmień (Muzyczne Podróże/Trójka)

 

Califato ¾ to zespół wywodzący się z Andaluzji w Hiszpanii, którego utwory łączą w sobie elementy andaluzyjskiej tradycji z nowoczesnymi gatunkami, jak rock, elektronika i punk. Sami muzycy nazwali swój styl "futurystycznym folklorem". W piosence "Çambra der Huebê Çanto" możemy usłyszeć głos Kurta Savoya, hiszpańskiego muzyka specjalizującego się w… gwizdaniu.

Califato ¾ †† Çambra der Huebê Çanto/Califato 3/4

Na liście utworów zaprezentowanych przez Łukasza Ciechańskiego znalazł się także Alvaro Soler i utwór pod znajomo brzmiącym tytułem "Magia". Alvaro Soler to piosenkarz o hiszpańsko-niemieckich korzeniach, który zyskał rozgłos w Europie i Ameryce Południowej dzięki swojemu hitowi "El Mismo Sol" z 2015 roku. Kompozycja spodobała się nie tylko fanom, ale i samej Jennifer Lopez, z którą Soler nagrał specjalną, dwujęzyczną wersję przeboju. 

Alvaro Soler – Magia (Official Music Video)/Alvaro Soler


Hiszpańskie brzmienia to nie tylko "słoneczny pop", ale i mocniejsze dźwięki. Przykładem jest Lándevir – grupa folk metalowa, czerpiąca z power metalu i celtyckiego rocka, założona w 1998 roku w mieście Elda w południowo-wschodniej części kraju. W audycji znalazł się ich utwór pt. "Leyendas del Medievo", w którym gościnny udział wzięła Anna Murphy, wokalistka szwajcarskiej formacji Eluveitie.

LÁNDEVIR "Leyendas del Medievo" feat. Anna Murphy, Rosalía Sairem y Diego Palacio (Videoclip)/Maldito Records

Lista utworów:

  1. Califato ¾ feat. Kurt Savoy  "Çambra der Huebê Çanto"
  2. Bebe – "Siempre me quedará"
  3. Heroes Del Silencio – "Entre Dos Tierras"
  4. Alvaro Soler – "Magia (Acoustic)"
  5. Cheti & Chukky – "Qué Bueno!"
  6. C. Tangana, Gipsy Kings, Nicolás Reyes, Tonino Baliardo  "Ingobernable"
  7. Alvaro De Luna – "Quiero"
  8. Major Minor – "Majko Stara"
  9. Lándevir – "Leyendas del Medievo"
  10. Marc Segui & Pol Granch – "Tiroteo"

***

Tytuł audycji: Muzyczne podróże
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 09.05.2021
Godzina emisji: 12.06

kr

Czytaj także

Muzyczna namiastka egzotycznych wojaży

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 06:00
Najpierw globalizacja odebrała podróżowaniu po świecie egzotyczny posmak, a potem przyszła pandemia, która sprawiła, że w ogóle trudno nam ruszyć się z domu. W tej sytuacji ratunkiem pozostaje słuchanie audycji Wojciecha Ossowskiego, który nie ustaje w wysiłkach, by dać słuchaczom odrobinę egzotycznej, muzycznej przygody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne przygotowanie na nadejście ciepłego wyżu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 11:50
Gitarowo, fortepianowo, lirycznie, nastrojowo – wszystkie te określenia pasują do tego wydania audycji Mateusza Tomaszuka, przygotowującego słuchaczy na nadejście ciepłych, wiosennych wieczorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorączka soulowej nocy. Curtis Mayfield, Macy Grey i inni "W rytmie na trzy"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 22:00
Sobotni wieczór w Trójce nie może oznaczać nic innego, niż kolejne spotkanie z muzyką soul, funk i disco w selekcji Tomasza Dudka. "W rytmie na trzy" zza oceanu zagrali nam Curtis Mayfield, Macy Grey i Jamiroquai, a z naszego podwórka – Ania Rusowicz, Marysia Sadowska oraz Kuba Badach.
rozwiń zwiń