Kasia Kowalska: 25 lat temu chciałam tylko grać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 13:00
– Debiutowałam w latach 90., gdy po raz pierwszy pojawiły się koncerty MTV Unplugged. Oglądamy je do dziś. Możliwość zagrania w tej formule było dla mnie ogromnym wyróżnieniem – wyznaje Kasia Kowalska.
Kasia Kowalska i Mariusz Owczarek
Kasia Kowalska i Mariusz OwczarekFoto: Darek Kawka

W roku 2019, Kasia Kowalska świętowała 25-lecie swojej pracy artystycznej. Z tej okazji, wokalistka została zaproszona do zagrania koncertu MTV Unplugged. Podczas występu artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi podczas koncertów, koncert MTV Unplugged wzbogacony został o sekcję dętą i fortepian.


Mariusz Owczarek i Kasia Kowalska Mariusz Owczarek i Kasia Kowalska (fot. Darek Kawka)

– W pierwszej chwili myślałam, że nie dam rady zagrać tego koncertu, presja była za duża. Taką propozycję dostaje się jednak tylko raz w życiu, więc musiałam się szybko namyśleć. Ciężko było wybrać utwory na ten występ. Czas, który miałam do wypełnienia, nie pozwoliłby nawet do zagrania wszystkich moich singli. Musiałam poprosić, by ktoś inny wybrał za mnie. Chcieliśmy, by koncert miał swoje tempo, by było trochę zabawy z publicznością. To taki skrócony przekrój moich ostatnich 25 lat – opowiada Kasia Kowalska.


MTV Unplugged Kasia Kowalska MTV Unplugged Kasia Kowalska

Kasia Kowalska jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Podczas swojej 25-letniej kariery nagrała 10 albumów i wypromowała wiele hitów, m.in.: "Pieprz i sól", "Antidotum", "Prowadź mnie", "Oto ja", "Chcę znać swój grzech", "Coś optymistycznego", "Wyrzuć ten gniew", czy "Straciłam swój rozsądek" – piosenkę z filmu "Nocne graffiti", w którym zagrała główną rolę. W 2018 roku, po dziesięcioletniej przerwie, Kasia wydała nowy album, "AYA", który otrzymał nominację do Fryderyka 2019.


Posłuchaj
26:22 2020_08_08 12_06_44_PR3_Okolo_poludnia.mp3 Kasia Kowalska wspomina występ MTV Unplugged (Około południa/Trójka)

 

Twórczość Kasi Kowalskiej od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka ma na swoim koncie wiele złotych i platynowych płyt oraz szereg nagród, w tym statuetkę dla "Najlepszego polskiego artysty" MTV EMA 2001.

Youtube/Agora Music

***

Tytuł audycji: Około południa
Prowadzą: Mariusz Owczarek 
Gość: Kasia Kowalska (wokalistka)
Data emisji: 8.08.2020
Godzina emisji: 12.06

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Stanisław Słowiński gościem Mariusza Owczarka

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 04:00
W nocy z piątku na sobotę gościem Trójki był Stanisław Słowiński, który opowiedział o kulisach powstania I Koncertu skrzypcowego "Visions".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z piekła do nieba. Za nami pierwszy koncert w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 13:00
– To scena, z którą jestem związany od lat. Moja autorska płyta "Pawlik/Moniuszko. Polish Jazz" swoją premierę koncertową miała właśnie tutaj – tak Włodek Pawlik wspominał Trójkowe studio im. Agnieszki Osieckiej, do którego powrócił w piątek 31 lipca z okazji pierwszego występu w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. 
rozwiń zwiń