"Zenith" – solowy album Macieja Mellera

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 13:00
Gitarzysta Maciej Meller od trzech lat gra z grupą Riverside. Jest również częścią projektu Meller Gołyźniak Duda. Teraz na rynku pojawił się jego pierwszy solowy album "Zenith".
Mariusz Owczarek rozmawia z Maciejem Mellerem o albumie Zenith przy Myśliwieckiej 357
Mariusz Owczarek rozmawia z Maciejem Mellerem o albumie "Zenith" przy Myśliwieckiej 3/5/7Foto: Sylwia Hejj

Maciej Meller "Zenith" Maciej Meller "Zenith"

W tych dziwnych, pandemicznych czasach, kiedy koncertów w ogóle się nie gra, albo widownia na nich jest minimalna, nagrywanie i wydawanie płyt wydaje się jedyna drogą. – To jest naprawdę dziwne: od momentu, kiedy dołączyłem do Riverside nie pamiętam, żebyśmy przez pół roku nie grali koncertu – mówi muzyk w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem. - Sądząc po entuzjastycznych reakcjach słuchaczy na każde wydawnictwo, wydaje się, że to jedyny oddech w tym trudnym momencie – dodaje.


Posłuchaj
25:42 2020_09_19 12_20_30_PR3_Okolo_poludnia.mp3 Maciej Meller mówi o solowym debiucie, albumie "Zenith" (Około południa/Trójka)

 

Wydawnictwo składa się z ośmiu kompozycji. – Od początku założyłem, że to nie będzie płyta instrumentalna, chociaż jestem gitarzystą. Co jednak nie znaczy, że sobie na tej płycie nie pograłem – śmieje się Maciej Meller opowiadając o kulisach powstawania albumu "Zenith". I jak przyznaje, niezależnie od pandemii nie myślał o koncertach promocyjnych. Jednak takie propozycje się pojawiają, więc kto wie, co się zdarzy wiosną roku 2021?

Maciej Meller - Frozen (Official Audio)/YouTube Maciej Meller


***
Tytuł audycji: Około południa
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Gość: Maciej Meller (muzyk, gitarzysta, kompozytor)
Data emisji: 19.09.2020
Godzina emisji: 12.20

pr/ml

Czytaj także

Kasia Kowalska: 25 lat temu chciałam tylko grać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 13:00
– Debiutowałam w latach 90., gdy po raz pierwszy pojawiły się koncerty MTV Unplugged. Oglądamy je do dziś. Możliwość zagrania w tej formule było dla mnie ogromnym wyróżnieniem – wyznaje Kasia Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na żywo w Trójce: Michał Salamon i "Lion's Gate". Zobacz wideo

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 20:00
"Bardzo przestrzenna i piękna płyta, zręcznie skonstruowana i pełna dobrych pomysłów" – tymi słowami Leszek Możdżer zrecenzował nowy album Michała Salamona zatytułowany "Lion's Gate". Po niedawnym debiucie materiału w ramach Enter Enea Festival artysta zaprezentował go w studiu im. Agnieszki Osieckiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Rookles powrócili z drugim albumem. "Draw The Line" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 12:35
Maciek Samul, wokalista i gitarzysta basowy zespołu The Rookles w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem opowiada o zespole i jego ostatnim albumie "Draw The Line", który ukazał się w lipcu. Trzeba było na niego czekać aż pięć lat!
rozwiń zwiń