Lekcja historii muzyki i absolutne premiery. Jaga Jazzist, Bonobo i Bibobit w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 06:00
Przemierzanie anteny radiowej ze skrajności w skrajność jest, nie od dziś, nieodłącznym elementem sobotnich spotkań w "Trójka budzi: jazz'n'bass". Obok częstych powrotów w przeszłość i tym samym odrabiania lekcji z historii muzyki, zajęciem, o którym nie zapomina gospodarz audycji, jest przeglądanie katalogów znakomitych wytwórni muzycznych z naciskiem na zakładkę "nowości".
Jaga Jazzist
Jaga JazzistFoto: Marianne Skay/mat. prom.

Posłuchaj
59:10 2021_10_23 05_00_00_PR3_Trojka_Budzi.mp3 Sobotni poranek pełen muzycznych nowości (Trójka Budzi)

 

Jedną z absolutnych premier w audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego była zapowiedź albumu z remixami nagrań z ostatniej studyjnej płyty zatytułowanej "Pyramid", autorstwa norweskiej orkiestry Jaga Jazzist. Krążek nosi nazwę po prostu "Pyramid Remix".

Formacja Jaga Jazzist zasłynęła wyśmienitym połączeniem jazzowych klimatów z elektroniką i instrumentalnym rockiem. Po kilku kolejnych bardzo udanych płytach wydanych przez Ninja Tune przyszedł czas na "Pyramid". Jazzowy nerw połączony z postrockowo-elektronicznym podejściem daje nam jedną z najlepszych nowo jazzowych płyt w ostatnim czasie. Warto wspomnieć, że grupa wielokrotnie występowała w Polsce i ma u nas rzeszę oddanych fanów.

The Shrine (Petter Eldh Remix)/Jaga Jazzist – temat


Po ogłoszeniu wieści o nowym albumie "Fragments" Bonobo wydał zupełnie nowy utwór pt. "Tides" z gościnnym udziałem chicagowskiej wokalistki i songwriterki Jamili Woods. – Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego projektu. Połączyłam się z tym utworem, gdy tylko go usłyszałam. Jego brzmienie przypominało mi odgłosy deszczu i fal, zanim jeszcze dowiedziałam się, że cykle i przypływy będą motywem całego albumu. Wszystko połączyło się w bardzo organiczny sposób. – Ten utwór był prawdziwym punktem zwrotnym w procesie kończenia albumu – dodał sam autor projektu Bonobo, Simon Green.

Płyta "Fragments" ukaże się 14 stycznia 2022 roku za pośrednictwem Ninja Tune.

Bonobo - 'Tides (feat. Jamila Woods)' (Official)/Bonobo

2 października, czyli na tydzień przed 85. rocznicą urodzin autorki tekstów i poetki Agnieszki Osieckiej gruba Bibobit zaprezentowała album "Co to za czas". Na wydawnictwie znajdują się, rzecz jasna, teksty autorstwa Osieckiej, ale i jej archiwalne wypowiedzi. Album zapowiada singiel pt. "Gaj".

BIBOBIT / OSIECKA - Gaj/Bibobit

Lista utworów:

1. Theon Cross – "Forward Progression II"
2. Mika Urbaniak i Urszula Dudziak – "Pójdę wszędzie z tobą"
3. Artur Rojek – "Wszystko mi mówi, ze mnie ktoś pokocha"
4. Voo Voo – "Czas pomyka"
5. Jaga Jazzist  – "The Shrine (Petter Eldh Remix)"
6. Xploding Plastix – "More Powah To Yah"
7. Kuna Maze – "Almost Gone"
8. Kay Young – "Wait For Me"
9. Bonobo – "Tides (feat. Jamila Woods)"
10. Bibobit-Osiecka – "Gaj"
11. Urszula Dudziak – "Plotka"
13. Lilly Hates Roses – "Mokotów"
14. Theon Cross – "We Go Again"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 23.10.2021
Godzina emisji: 5.00

mat. promocyjne/ kr

Czytaj także

Grabek serwuje muzyczne niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 22:08
– O dzisiejszej audycji mogę powiedzieć tyle, że zestaw piosenek będzie zaskakujący i że będą one baaardzo różne – tymi słowami Michał Grabkowski zachęcał słuchaczy do pozostania przy odbiornikach przez kilkadziesiąt minut "Dogrywki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

BadBadNotGood wrócili z nowym albumem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 06:00
BadBadNotGood to jeden z ulubionych zespołów Michała "Grabka" Grabkowskiego. Kiedy więc pojawiły się single zapowiadające nowy album grupy, natychmiast trafiły do audycji. Teraz dostępny jest już cały krążek, jednak prowadzący, jak dobry gracz, nie odkrył na początku wszystkich kart i na muzyków z Kanady trzeba było trochę poczekać...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjednoczone królestwo muzyki z mocnym polskim akcentem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:00
Anglia, Walia, Irlandia, Stany Zjednoczone i Australia – to kraje, które wystawiły muzycznych reprezentantów do tego wydania audycji. Jednak niespodziewanie tym razem w "Dogrywce" królowały dźwięki rodem znad Wisły.
rozwiń zwiń