Grabek oczarowany twórczością Theona Crossa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 06:00
29 października ukazuje się długo oczekiwana płyta brytyjskiego tubisty Theona Crossa. Jej tytuł jest znany nie od dziś: "Intra-I".
Theon Cross i Michał Grabek Grabkowski
Theon Cross i Michał "Grabek" GrabkowskiFoto: archiwum autora

Posłuchaj
59:59 2021_10_30 04_59_06_PR3_Trojka_Budzi.mp3 Theon Cross, Justyna Święs oraz duet Quantic / Nidia Góngora w audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego (Trójka Budzi)

 

Prezentowanie twórczości młodego, uzdolnionego londyńczyka jest jednym z ulubionych zajęć "Grabka" podczas porannych spotkań radiowych. Gospodarz programu, oczarowany doskonałym występem Theona Crossa na tegorocznym Jazz Jamboree, już odlicza godziny, które zostały do premiery płyty. Ta nowa muzyka, która jest kwintesencją podtytułu "Jazz'n'bass", zagościła w najnowszym, sobotnim odcinku "Trójka budzi".

Theon Cross - We Go Again [Visualiser]/Theon Cross


"Nic nie działa jak czerwona sukienka" śpiewał na swoim debiutanckim albumie "Polepione dźwięki" Fisz. Dziś, po 18 latach, do klasycznego utworu Bartosza Waglewskiego wraca Justyna Święs. "Czerwona sukienka" znalazła się na płycie "Albo Inaczej 2", która swoją premierę miała w maju 2018 roku. Utwór Fisza w interpretacji wokalistki The Dumplings zyskał nowy blask, stał się delikatną piosenką o miłości. Efekt jej pracy z Mariuszem Obijalskim, producentem muzycznym projektu "Albo Inaczej", okazał się wyjątkowo subtelny i liryczny.

Albo Inaczej 2 - Justyna Święs - Czerwona sukienka/alkopoligamiacom

"Vuelve" to nowy singiel brytyjskiego producenta Quantica, który połączył siły z kolumbijską wokalistką i songwriterką Nidią Góngorą. Głos Nidii odkrywa nostalgię za niemożliwą miłością i dążeniem do odnalezienia prawdziwego ja, podczas gdy Quantic wykorzystuje orkiestrowe aranżacje z nutami R&B. – Chcemy, aby każdy uświadomił sobie, jak ważne jest poszukiwanie siebie i odnajdywanie prawdziwego szczęścia w sobie, a nie w innych – wyjaśnia artystka.

Vuelve/quanticmusic

Lista utworów:

1. Justyna Święs – "Czerwona sukienka"
2. Ebi Soda – "Playstation"
3. Bonobo – "Tides (feat. Jamila Woods)"
4. Alfa Mist – "Bumper Cars"
5. Theon Cross – "We Go Again"
6. Theon Cross – "The Spiral feat. Afronaut Zu & Ahnansé"
7. Theon Cross – "Forward Progression II"
8. Quantic & Nidia Góngora – "Vuelve"
9. Marek Grechuta – "Wiosna, ach to ty"
10. Wojciech Młynarski – "Jesteśmy na wczasach"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 30.10.2021
Godzina emisji: 4.59

mat. promocyjne/ kr

Czytaj także

Współczesny jazz znad Tamizy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 06:19
Nubya Garcia to młoda i utalentowana saksofonistka z Londynu, która swoją grą podbija serca słuchaczy na całym świecie. Theon Cross to również reprezentant współczesnej szkoły jazzowej znad Tamizy, którego głównym narzędziem pracy jest tuba. Artyści należeli do ścisłej czołówki graczy we wczesnoporannym sobotnim show Michała Grabkowskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

BadBadNotGood wrócili z nowym albumem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 06:00
BadBadNotGood to jeden z ulubionych zespołów Michała "Grabka" Grabkowskiego. Kiedy więc pojawiły się single zapowiadające nowy album grupy, natychmiast trafiły do audycji. Teraz dostępny jest już cały krążek, jednak prowadzący, jak dobry gracz, nie odkrył na początku wszystkich kart i na muzyków z Kanady trzeba było trochę poczekać...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja historii muzyki i absolutne premiery. Jaga Jazzist, Bonobo i Bibobit w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 06:00
Przemierzanie anteny radiowej ze skrajności w skrajność jest, nie od dziś, nieodłącznym elementem sobotnich spotkań w "Trójka budzi: jazz'n'bass". Obok częstych powrotów w przeszłość i tym samym odrabiania lekcji z historii muzyki, zajęciem, o którym nie zapomina gospodarz audycji, jest przeglądanie katalogów znakomitych wytwórni muzycznych z naciskiem na zakładkę "nowości".
rozwiń zwiń