Jazzowe katharsis. Ebi Soda w audycji "Grabka"

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 10:51
Współczesny brytyjski jazz to jest chyba to, co wczesnoporanne sobotnie tygrysy lubią najbardziej. Reprezentanci tego nurtu wyjątkowo podchodzą do grania muzyki, umiejętnie łącząc gatunki, tworzą niepowtarzalny klimat, wprowadzając często słuchacza w stan jazzowego katharsis.
Ebi Soda
Ebi SodaFoto: mat. promocyjne

BADBADNOTGOOD_SOnic_1200 x 660.jpg
BadBadNotGood wrócili z nowym albumem

W najnowszym wydaniu "Trójka budzi: jazz'n'bass" Michał "Grabek" Grabkowski wyciągnął z wielkiego worka z napisem "The British Jazz Explosion" zespół Ebi Soda, który rozpoczyna właśnie swoją fonograficzną przygodę w wytwórni Tru Thoughts. Tych pięciu młodych muzyków z niezwykłym flow, oddanych temu, co tworzą, doskonale czujących rytm i tempo, przedstawiło właśnie światu swój nowy singiel "Yoshi Orange".

Ebi Soda – Yoshi Orange/YouTube TruThoughtsJukeBox


"Fragments", nowy album Simona Greena, który lepiej znany jest jako Bonobo, ma się ukazać 14 stycznia przyszłego roku. W oczekiwaniu na niego "Grabek" przypomniał utwór "Stay The Same" wykrojony z albumu "North Borders Tour – Live" będącym efektem gigantycznej trasy koncertowej (30 krajów, 175 koncertów, 180 tys. mil). W tym kawałku pojawiła się też Andreya Triana.

Bonobo 'Stay The Same' feat. Andreya Triana – Live At The Roundhouse/YouTube Bonobo


Posłuchaj
60:29 2021_11_27 04_59_30_PR_Trojka_budzi_bassnjazz.mp3 Nowy singiel Ebi Soda (Trójka budzi: jazz'n'bass)

Lista utworów

SCIANKA – Już nigdy
MAGIC DRUM ORCHESTRA – Two Bs One White feat. Farda P (Minor Science Remix)
BONOBO – Stay The Same feat. Andreya Triana
JILL SCOTT – It's Love (Live)
EBI SODA – Spooki
EBI SODA – Resent
EBI SODA – Yoshi Orange
GOORAL I MACIEJ SZYMONOWICZ – Pokochali
FUTRO – Wojny gwiezdne
FISZ EMADE TWORZYWO – Ok Boomer (radio edit)

Fisz Emade Tworzywo – OK BOOMER!/YouTube FISZ EMADE TWORZYWO

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 27.11.2021
Godzina emisji: 4.59

pr


Czytaj także

Nowe warunki, stare zasady

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 06:15
Pora roku, która nadeszła, zmieniła nieco warunki do słuchania sobotniego wydania "Trójka budzi: jazz’n’bass". Piękne poranne słońce i śpiew ptaków zastąpione zostały przez ciemność i niskie temperatury. Nie zmieniło się jednak założenie, klimat oraz idea przyświecająca wczesnoporannym spotkaniom z Grabkiem: do uszu słuchaczy wciąż dociera muzyka dobrym basem oraz (najczęściej współczesnym) jazzem podszyta. A autor planuje ciągłe zaskoczenia oraz wgląd na nowe regały z dźwiękami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne nowości od ulubieńców

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 05:00
Jak co tydzień Michał "Grabek" Grabkowski w sobotni poranek budzi Trójkowych słuchaczy w stylu jazz'n'bass. I jak to zazwyczaj bywa, ma swoich ulubieńców, którym poświęca więcej czasu i uwagi, pozwalając grać częściej i dłużej. I tak się właśnie złożyło, że niedawno ukazały się dwa nowe wydawnictwa sygnowane nazwiskami dwóch faworytów prowadzącego. Czy można się dziwić, że zdominowali najnowszą audycję?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Listopadowe rozchmurzenie nad ranem. Sława Przybylska, Fisz Emade Tworzywo i Mo' Horizons w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 06:00
Listopad to podobno najgorszy i najbardziej nielubiany miesiąc w roku. Może powodować smutne stany, odbierać twarzom uśmiech lub kraść pozytywne nastawienie do życia. W "Trójka budzi: jazz’n’bass" absolutnie nie dajemy się tym wybrykom. Sobotni poranek na antenie Programu 3 to dla nas czas i miejsce, aby nabierać sił, myśleć kolorowo i rozgrzewać się radiową atmosferą. To wszystko za sprawą gospodarza "Grabka" i muzyki przez niego wybranej. Polecamy zatem jogę w eterze. 
rozwiń zwiń