Muzyczne spotkanie przed świtem. Dave Matthews Band, Daft Punk oraz The Streets

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 06:00
Dźwięki "Trójka budzi: Jazz'n'bass" wybrzmiały jeszcze przed świtem. Michał Grabkowski zaprosił w muzyczną podróż do krainy elektronicznej harmonii dźwięku i rytmu. Przewodnikami sobotniego spotkania zostali m.in. Dave Matthews Band, Daft Punk oraz The Streets. 
Daft Punk
Daft PunkFoto: shutterstock / Alena Marchuk

Sobotnie spotkanie z muzyką otworzył amerykański Dave Matthews Band. Grupa została uformowania w stanie Wirginia na początku lat 90. Z małego zespołu koncertującego głównie w salach klubowych, stała się gigantem, który płyty sprzedaje w nakładzie milionów egzemplarzy i występuje dla setek tysięcy fanów na całym świecie. 

Twórczość Dave Matthews Band opiera się na unikalnym  połączeniu jazzu, folku, funk oraz popu. Dla wielu fanów grupa uchodzi za prawdziwą legendę. Tak wielkie uznanie zespół zdobył głównie dzięki prezentowanej na koncertach muzycznej mieszance. 

W porannej audycji wybrzmiał również Daft Punk, francuski duet muzyki elektronicznej, założony w Paryżu niemalże 30 lat temu. Tworzący duet artyści zaliczani są do grona najbardziej nowatorskich w historii muzyki tanecznej. Olbrzymią popularność przyniosło im połączenie muzyki house z elementami funku, techno, disco, indie rocka oraz popu. Muzycy niejednokrotnie eksperymentowali również z elektronicznymi instrumentami, do których zaliczyć można m.in. automaty perkusyjne, syntezatory czy modyfikatory dźwięku. 

Michał Grabkowski zaprosił również na spotkanie z brytyjskim projektem Mike’a Skinnera. The Streets tworzy muzykę z pogranicza hip-hopu oraz elektroniki. Artysta znany jest z pisania i wykonywania tekstów w dialekcie regionu Birmingham. 


Posłuchaj
59:39 2022_01_08 05_00_02_PR3_Trojka_budzi.mp3 Muzyczne spotkanie przed świtem. Dave Matthews Band, Daft Punk oraz The Streets (Trójka Budzi: Jazz'n'bass)

 

Dave Matthews Band - Crush (from The Central Park Concert) / Dave Matthews Band

Lista utworów:

1. Dave Mathews Band – "Crush"
2. Dafr Punk – "Giorgio By Moroder"
3. The Streets – "Weak Become Heroes (One Live in Nottingham, 31-10-02)"
4. Moonchild – "Tell Him feat. Lalah Hathaway"
5. Nick Murphy And The Program  "Hey Revolution"
6. Chet Faker – "No Diggity"
7. Gooral – "Cały Ten Świat"
8. Gooral – "Dolidolina"
9. Quantic & Nidia Gongora – "Vuelve"
10. Quantic Flowering Inferno  "Cumbia Sobre el Mar"
11. Nubya Garcia – "Source (Makaya McCraven Remix)"

***

Tytuł audycji: Trójka budzi: jazz'n'bass
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 8.01.2021
Godzina emisji: 5.00

zch/kr

Czytaj także

Rozgrzewające rytmy i muzyczne podsumowanie roku. Komatsu, Alabama Shakes i Foo Fighters

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 23:15
Mimo ujemnych temperatur Michał Grabkowski zadbał o rozgrzewający nastrój i wiele muzycznych emocji. W Trójkowej "Dogrywce" zaprezentowali się artyści, którzy swoją muzyką niejako podsumowali 2021 rok. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roztańczony początek roku. W rytmie disco i polskich przebojów

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 06:10
Cóż to była z noc! Sylwestrowo-noworoczne dwugodzinne wydanie audycji "Trójka budzi: jazz'n'bass". Michał Grabkowski zaprosił na parkiet nie tylko tych, którzy przetańczyli całą noc, ale również rozpoczynających pierwszy dzień 2022 roku wczesną porą.
rozwiń zwiń