Britpopowe wspominki z dodatkiem indie rocka i psychodelii

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 11:00
Silna reprezentacja britpopowych brzmień z szalonych lat 90., trochę nostalgicznych powrotów do albumów sprzed lat oraz jaskółka zwiastująca kolorową, rockową wiosnę – wszystko to znalazło swe miejsce w tej odsłonie audycji Michała Grabkowskiego.
Michael Stipe (REM)
Michael Stipe (REM)Foto: Forum/Reuters Photographer

Happy Mondays, The Stone Roses i Pulp to nazwy wywołujące gęsią skórkę o fanów brit popu. Popularność tych zespołów w ostatnich latach mocno spadła, ale ich gitarowe hity z lat 90. wciąż brzmią świeżo i warto do nich wracać. Podobnie, jak do utworów z bogatej dyskografii amerykańskiej grupy R.E.M. – tym bardziej, że nie zanosi się, abyśmy w najbliższym czasie mogli liczyć na nowe nagrania Michaela Stipe'a i spółki.

R.E.M. – "Lotus", źródło: YouTube / remhq

Korzystając z pandemicznego przestoju w trasach koncertowych, zespół The National sprezentował swym fanom gratkę w postaci reedycji trzech pierwszych albumów, w dodatku zremasterowanych w słynnym studiu Abbey Road. Z tej okazji Michał Grabkowski zaprezentował dwie piosenki z debiutanckiego krążka rockmanów z Cincinnati, wydanego 20 lat temu.

King Gizzard & The Lizard Wizard – "Static Electricity", źródło: YouTube / King Gizzard & The Lizard Wizard 

A dla fanów, którzy węszą za muzycznymi nowościami tego przedwiośnia, na zakończenie tego wydania audycji zabrzmiał świeżo opublikowany utwór australijskiej formacji King Gizzard & The Lizard Wizard. Jej rytmiczny i zarazem psychodeliczny rock z elementami brzmień Dalekiego Wschodu jest w stanie wywołać u słuchaczy pozytywny zawrót głowy.


Posłuchaj
49:26 2021_03_09 10_08_01_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Brit pop, indie, psychodelia i inne (Trójkowo, rockowo)

 

Lista utworów:

  1. R.E.M. – "Lotus"
  2. Happy Mondays – "Step On"
  3. The Stone Roses – "Made of Stone"
  4. Pulp – "Common People"
  5. Akurat – "Lubię mówić z tobą"
  6. Yugoton – "Gdy miasto śpi (snem kamiennym)"
  7. NOFX – "Fish in a Gun Barrel"
  8. The National – "Beautiful Head"
  9. The National – "Pay for Me"
  10. King Gizzard & The Lizard Wizard – "Static Electricity"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Michał Grabkowski 
Data emisji: 
09.03.2021
Godzina emisji: 
10.08

kc

Czytaj także

Kamasi Washington i jego dźwiękowe perły

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 06:15
Bohaterem najnowszego odcinka sobotniego pasma "Trójka budzi: jazz'n'bass" był Kamasi Washington. Ten pochodzący z San Francisco niezwykle utalentowany i wszechstronny saksofonista jazzowy 18 lutego świętował swoje 40. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W towarzystwie uroczego hałasu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 21:00
Nie do końca sprecyzowane plany zagospodarowania środowego wieczoru lub apetyt na spędzenie go w towarzystwie uroczego hałasu – to tylko niektóre powody, by dołączyć do audycji "Dogrywka". Jak co tydzień, gospodarz programu przygotował miksturę dźwięków nasączonych mocą oraz siłą. Starał się wybierać mało oczywiste składniki, a wszystko po to, aby w środku tygodnia wspólnie z Państwem oddać się radiowemu szaleństwu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjazne wibracje sobotniego poranka

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 06:30
Założony pod koniec lat 90. w Brighton label Tru Thoughts bardzo często uzupełnia swój katalog o znakomite tytuły i zaprasza w swoje kręgi niepospolitych twórców.
rozwiń zwiń