Między Los Angeles a Londynem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:05
W czwartkowym "Trójkowo, rockowo" znalazło się sporo ładnych, bardziej lub mniej rockowych melodii. Marek Wiernik zaprezentował nam m.in. fragment najnowszego albumu kalifornijskiego Weezera z udziałem orkiestry, dawne dokonania The Libertines i kobiece gitarowe granie z ojczyzny Szekspira.
The Libertines
The LibertinesFoto: shutterstock.com/Christian Bertrand

Posłuchaj
50:52 2021_03_11 10_07_56_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Różne oblicza rocka według Marka Wiernika (Trójkowo, rockowo)

 

Audycję otworzył kalifornijski zespół Cracker. Założony w 1991 roku kwintet łączy w swoich nagraniach różne gatunki – rock, punk, grunge, psychodelię, a nawet country. Na koncie mają już dziewięć albumów. Utwór "Turn On Tune In Drop Out With Me" pochodzi z przedostatniego w ich dorobku wydawnictwa "Sunrise in the Land of Milk and Honey".

Cracker - Turn On Tune In Drop Out/CrackerVEVO


Joanna Shaw Taylor wychowywała się wsłuchana w brzmienie gitary Jimiego Hendrixa i zapragnęła go naśladować. Wysiłek się opłacił – gdy miała 16 lat, jej talent został odkryty przez Dave'a Stewarta z Eurtyhmics, dzięki czemu nie tylko koncertowała z Annie Lennox, ale i nagrała sześć solowych albumów. Tak w Anglii dziewczyny grają na gitarach!

Ready to roll/Allround Production

"Music When The Lights Go Out" to piąta pozycja na drugim albumie brytyjskiej grupy The Libertines. Wydawnictwo, które miał swoją premierę w 2004 roku, szybko osiągnęło pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów i status platynowej płyty. Z drugiej strony, według badania BBC Brytyjczycy uważają "The Libertines" za trzeci pod względem przereklamowania album wszechczasów.

The Libertines-Music When The Lights Go Out/FelicityJayne1982


Lista utworów: 

1. Cracker – "Turn On Tune In Drop Out With Me"
2. The Psychedelic Furs – "Come All Ye Faithful"
3. Joanna Shaw Taylor – "Ready To Roll"
4. Billy Fingers – "Inny człowiek"
5. The Libertines  "Music When The Lights Go Out"
6. Weezer  "Grapes Of Wrath"
7. Noah Noah  "Dzień za dniem"
8. Mogwai – "Party In The Dark"
9. U2 – "Beat On The Beat"
10. Cider Sky – "Nothern Lights"
11. The Clash – "Rudie Can't Fail"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Marek Wiernik
Data emisji: 
11.03.2021
Godzina emisji: 
10.07

kr

Czytaj także

Trójkowo i kobieco. Prezentuje Mateusz Tomaszuk

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 11:05
Dziś jest Dzień Kobiet! Z tej okazji Mateusz Tomaszuk rozpoczął poniedziałkowe wydanie "Trójkowo, rockowo" od czterech wyjątkowych kobiet, czyli Emily Kokal, Theresy Wayman, Jenny Lee Lindberg i Stelli Mozgawy z grupy Warpaint. Poza tym wysyłaliśmy w eter dźwiękowe róże z Aleksandrą Krat i odwiedziliśmy Nowy Jork z Australijczykami z Eskimo Joe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Britpopowe wspominki z dodatkiem indie rocka i psychodelii

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 11:00
Silna reprezentacja britpopowych brzmień z szalonych lat 90., trochę nostalgicznych powrotów do albumów sprzed lat oraz jaskółka zwiastująca kolorową, rockową wiosnę – wszystko to znalazło swe miejsce w tej odsłonie audycji Michała Grabkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rockowy nastrój lat 80. z odrobiną brokatu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 11:05
Siła gitarowych dźwięków wybrzmiała w programie "Trójkowo, rockowo". Nie zabrakło kultowej twórczości lat osiemdziesiątych oraz współczesnych odwołań do największych rockowych hitów. Jak zwykle przywołane zostały także jubileuszowe albumy i nadchodzące wydawnictwa, na które warto zwrócić uwagę.
rozwiń zwiń