Mateusz Tomaszuk i muzyka dobrze zaostrzona

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 11:05
Najnowsze wydanie "Trójkowo, rockowo" wypełniła przede wszystkim polska muzyka, zarówno ta z lat 80., jak i taka, którą po raz pierwszy usłyszeliśmy zaledwie dwa lata temu. Wspólnym mianownikiem jest ostrość brzmienia i przekazu. – Są takie utwory, które się nie nudzą i się nie znudzą – mówił prowadzący poniedziałkową audycję Mateusz Tomaszuk.
Zespół Noże
Zespół NożeFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj
51:31 2021_03_15 10_07_42_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Ostra polska muzyka w selekcji Mateusza Tomaszuka (Trójkowo, rockowo/Trójka)

 

"Wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny" – tak opisuje swoją muzykę grupa Noże. – Jeżeli szukają Państwo dobrze zaostrzonej muzyki, dźwięków, które są nieprzewidywalne, a przy tym zaśpiewane po polsku, warto zaprzyjaźnić się z tym zespołem – mówił w audycji Mateusz Tomaszuk, który zaprezentował słuchaczom utwór Noży pt. "Złe Wychowanie".

Noże - Złe wychowanie (Official Video)/FONOBO Label

Brzmienie projektu WaluśKraksaKryzys to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością współczesnych 20- i 30-latków. Na wydanym w 2019 album "MiłyMłodyCzłowiek" znajdziemy zarówno protest songi, jak i piosenki o miłości. Za wszystkie kompozycje, teksty i miks odpowiada sam Waluś. 
WaluśKraksaKryzys - NaNoże (Oficjalny Teledysk)/WaluśKraksaKryzys

W "Trójkowo, rockowo" znalazło się też miejsce na coś starszego. Oprócz Made In Poland i Tiltu Mateusz Tomaszuk przypomniał nam grupę AYA RL i jej utwór "Nasza ściana" z wydanej w 1985 roku już kultowej płyty, ze względu na kolor okładki nazwanej "czerwoną". 

Aya RL - Nasza ściana/MTJ Wytwórnia Muzyczna

Lista utworów: 

1. David Bowie – "Ashes To Ashes"
2. Rare Monk – "Silverlake"
3. Noże – "Złe Wychowanie"
4. Waluś Kraksa Kryzys – "NaNoże"
5. Oxford Drama  "Mięsień (Remix)"
6. Drewnofromlas  "Jagody"
7. AYA RL  "Nasza ściana"
8. R.E.M. – "Munich"
9. Tilt – "Mówię Ci Że"
10. Jacek Kuderski – "Slogan dla przechodnia"
11. Made In Poland – "Ja Myślę"
12. LCD Soundsystem – "I Used To"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 
15.03.2021
Godzina emisji: 
10.08

kr

Czytaj także

Bezkonfliktowe granie bez ambarasu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 11:05
Zestaw nagrań wybierany co tydzień do wtorkowego wydania "Trójkowo, rockowo" jest zawsze wynikiem subiektywnego podejścia autora programu do gigantycznego tematu, jakim jest "muzyka rockowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rockowo, ale z nutką… hip-hopu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 11:05
W środowym wydaniu "Trójkowo, rockowo" wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał – Michał Kirmuć wpuścił na antenę hip-hopowców! Poza tym, posłuchaliśmy rockowych klasyków. Było też coś od młodego pokolenia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywa, brit pop i pop punk w "Trójkowo, rockowo"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 11:05
Szkoci z Biffy Clyro, kobiece granie z Kalifornii, mainstreamowy, przyjemny rock prosto z Walii, a także coś z naszego podwórka – to wszystko można było usłyszeć w czwartkowym wydaniu "Trójkowo, rockowo". – Przed nami dużo ładnych melodii – zapowiedział na początku audycji Marek Wiernik.
rozwiń zwiń