Głód rockowych brzmień. Dźwięki, których nie można przegapić

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 11:05
W programie "Trójkowo, rockowo" zabrzmiały muzyczne dźwięki, których nie można przegapić. Nie zbrakło klasyków polskiej sceny, debiutów, nowości i utworów z historią. Do rockowego świata przepełnionego elektryzującymi brzmieniami zaprosił Michał Kirmuć. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Posłuchaj

51:27 2021_03_24 10_07_14_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Głodni rockowych brzmień (Trójkowo, rockowo)

 

Zouzy Forum 1200.jpg
Rockowo znad Wisły. Czego warto posłuchać?

TSA

Audycję otworzyła grupa TSA i ich "Jestem głodny". – Utwór rozpoczynał płytę "Rock'n'Roll", ostatni nagrany w latach osiemdziesiątych i ostatni klasyczny album tego zespołu. Płyta miała problemy, by dotrzeć do słuchaczy. Zespół podchodził do jej nagrania dwukrotnie. Najpierw w Belgii, gdzie z powodu nieścisłości kontraktowych prace przerwano. Grupa wróciła do Polski i zaczęła nagrywać w Krakowie, w teatrze STU. By krążek mógł ukazać się na sklepowych półkach, trzeba było czekać aż dwa lata. Niestety cenzurze nie spodobał się utwór "Mechaniczny pies". Piosenka zniknęła z wydania winylowego. Ukazała się dopiero na kasecie, z której znikła kompozycja "Pacyfistyczny pierwszy karabin". W jej miejsce ukazała się nowa wersja utworu "51" – usłyszeliśmy w programie. 

Jestem głodny / TSA

Joanna Vorbrodt

– Zadrżały ściany. Wszystko dzięki Joannie Vorbrodt. Nie mogę doczekać się jej nowej, trzeciej już płyty. Utwór "Na bezsenną noc" pojawił się w programie po raz pierwszy. Zapewniam jednak, że nie ostatni – obiecał Michał Kirmuć. 

Nocny zapach bzu - Joanna M. Vorbrodt / Joanna Vorbrodt

Brian May

– Są takie czasy, że pojawia się dużo nowej muzyki i czasami, mimo że ceni się artystę, można coś przegapić. Mnie też się to zdarzyło. Brian May pod koniec ubiegłego roku wziął udział w projekcie charytatywnym "Woman". Nagranie jest dostępne w sieci od kilku miesięcy. Ja odkryłem je zupełnie niedawno. To utwór wart posłuchania – zapewniał prowadzący "Trójkowo, rockowo".

WOMAN Ft. Brian May - I'm A Woman (Official Video) / Brian May Official

Lista utworów:

 1. TSA – Jestem głodny
 2. TSA – 51
 3. Sosnowski i Małgorzata Ostrowska – Hej!
 4. HEY – Zazdrość 
 5. Joanna Vordbrodt – Na bezsenną noc
 6. Woman feat. Brian May – I’m A Woman
 7. Kruk & Wojtek Cugowski – Ratt Race
 8. Smith/Kotzen – Running
 9. Myles Kennedy – The Ides of March
 10. Sting, Annie Lennox – We’ll Be Together 
 11. The Cure – Just Like Heaven 

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Michał Kirmuć
Data emisji:
 24.03.2021
Godzina emisji: 
10.07

zch 

Czytaj także

Ważne rocznice i nowinki z muzycznego świata

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 00:00
10 stycznia obchodziliśmy 5. rocznicę śmierci Davida Bowiego, a kilka dni wcześniej – 74. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji fani otrzymali dwie nowe piosenki w wykonaniu tego artysty, z których jedna pojawiła się w najnowszym wydaniu "Wieczornego przeglądu myśli" Michała Kirmucia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Final Cut". 38. rocznica ostatniego albumu Pink Floyd

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 00:00
"The Final Cut" – ostatni album Pink Floyd nagrany z udziałem Rogera Watersa 21 marca obchodził swoje 38. urodziny. Z tej okazji w "Wieczornym przeglądzie myśli" przypomnieliśmy fragmenty tego wydawnictwa, zarówno w interpretacji sprzed prawie czterech dekad, jak i zupełnie nowej. Poza tym wraz z Michałem Kirmuciem sięgnęliśmy po nieco już zapomniane perełki polskiego rocka progresywnego. 
rozwiń zwiń