Michał Kirmuć i nieoczywiste utwory z polskiego podwórka

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:05
– Dzisiaj będzie sporo polskich wykonawców, aczkolwiek nie takich oczywistych, a może nawet trochę zapomnianych – powiedział Michał Kirmuć, zapraszając na środowe wydanie audycji "Trójkowo, rockowo". Prosto z naszego podwórka zagrali nam m.in. Lech Janerka, De Mono i Chłopcy z Placu Broni, ale nie zabrakło dźwięków zza oceanu. 
Lech Janerka
Lech JanerkaFoto: Forum/Bartek Sadowski

Posłuchaj
49:20 2021_04_14 10_08_14_PR3_Trojkowo_Rockowo.mp3 Lech Janerka, De Mono i Woo Boo Doo w środowy poranek (Trójkowo, rockowo)

 

"Historia podwodna" to tytuł pierwszego solowego albumu Lecha Janerki, który ukazał się w 1986 roku w Tonpress KAW. Od poczynań artysty z macierzystą grupą Klaus Mittfoch album odróżnia przede wszystkim większa złożoność kompozycji i brzmienie wiolonczeli. Znalazła się na nim m.in. kompozycja pt. "Jest jak w niebie", w której na syntezatorach zagrał Wojciech Konikiewicz.

Lech Janerka - Jest jak w niebie/MTJ Wytwórnia Muzyczna

13 kwietnia światło dzienne ujrzał utwór niecodziennego duetu. Mick Jagger – 77-letni wokalista The Rolling Stones połączył siły z byłym perkusistą Nirvany i liderem Foo Fighters Dave’em Grohlem, czego wynikiem jest "Easy Sleazy" – piosenka z optymistycznym przesłaniem o powrocie do normalnego życia po pandemii, będąca jednocześnie prztyczkiem w nos dla płaskoziemców i zwolenników teorii spiskowych dotyczących COVID-19. Dave Grohl zagrał w utworze na perkusji, basie i gitarze.

EAZY SLEAZY — Mick Jagger with Dave Grohl — Lyric video/Mick Jagger


Woo Boo Doo to polska grupa jazzrockowa, której sceniczny żywot trwał wyjątkowo krótko (zaledwie półtora roku), ale który zapisał się w pamięci fanów i słuchaczy Trójki. Zespół powstał w 1984 roku w Częstochowie i występował w składzie: Janusz IwańskiMateusz Pospieszalski, Marcin Pospieszalski, Andrzej Ryszka, Antoni Gralak  Andrzej Urny. Oprócz "Ja mam fijoła" formacja ma na swoim koncie takie utwory jak "A jemu nic", "Nie wiem", "Atak na głowę", "Jasne góry", "Wszystko leci z rąk" i "Michael Jackson".

Woo Boo Doo - Ja mam fijoła/Don Octavio

Lista utworów:

1. Lech Janerka – "Jest jak w niebie"
2. Mick Jagger – "Eazy Sleazy"
3. The Rolling Stones – "Anybody Seen My Baby"
4. Indica Islands – "Of Light"
5. Roxa – "A ona tańczy"
6. Mama – "Szkolny rock and roll"
7. Woo Boo Doo – "Ja mam fijoła"
8. Producers – "You And I"
9. Kruk & Wojtek Cugowski – "Ratt Race (Radio Edit)"
10. De Mono – "Otoczony"
11. Chłopcy Z Placu Broni – "To koniec"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Michał Kirmuć
Data emisji:
14.04.2021
Godzina emisji: 
10.08

kr

Czytaj także

Rockowo, melodyjnie i nie tylko o miłości

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:05
– W "Trójkowo, rockowo" wybrzmią ładne melodie, nie tylko miłosne. Mimo że od takiej piosenki właśnie zaczniemy – zapowiedział Marek Wiernik, zapraszając na spotkanie z solidną dawką rockowego brzmienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedpołudniowo, rock'n'rollowo, międzynarodowo

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:00
We wtorkowe przedpołudnie, tradycyjnie już, zmieniamy rockowe nastroje, aby ten czas był zaskakujący, ciekawy i pełen różności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Król, indie i nowa fala (nie tylko ze Zjednoczonego Królestwa)

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 14:42
W trzeciej dekadzie XXI wieku tkwiące korzeniami w początkach lat 80. postpunkowe i nowofalowe brzmienia wciąż trzymają się mocno – dowody można usłyszeć w tym wydaniu audycji Mateusza Tomaszuka. Dodatkowo szczypta nowej, ambitnej muzyki rodem z Polski.
rozwiń zwiń