Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 22:00
W pierwszy dzień kwietnia, czyli w 59. urodziny Trójki audycję "Po zachodzie słońca" wypełniły utwory, które zarówno Aleksandrze Kaczkowskiej, jak i słuchaczom, najbardziej kojarzą się z Trójką i które dzięki niej poznali. – Tych najbardziej kojarzących się z Trójką nie da się zmieścić w 50 minutach, ale są takie, które powinny nam zabrzmieć – powiedziała autorka programu.
Archive
ArchiveFoto: mat. promocyjne
Posłuchaj
50:13 2021_04_01 21_09_34_PR3_Po_zachodzie_slonca.mp3 Trójkowa muzyka na 59. urodziny Programu 3 (Po zachodzie słońca/Trójka)
 
Wyjątkowe, bo wspomnieniowe zestawienie otworzyła grupa The Cure"Close To Me" – drugi singiel z szóstego studyjnego albumu kwintetu pt. "The Head on the Door". Wersja kompozycji, która nie znalazła się płycie, nie zawiera części występującej we wszystkich pozostałych wersjach, a mianowicie partii sekcji dętej opartej na tradycyjnej melodii nowoorleańskiego marszu żałobnego. Teledysk do "Close To Me" zrealizował nadworny reżyser The Cure – Tim Pope.
The Cure - Close To Me (Official Video)/The Cure

"Teardrop" – to tytuł nieśmiertelnego utworu Massive Attack, który pojawił się na wydanej w 1997 roku, najpopularniejszej płycie Brytyjczyków "Mezzanine". Siedem lat później kompozycja zyskała drugie życie jako temat główny serialu "Dr House". Wokal, który słyszymy w utworze, należy do Elizabeth Fraser, byłej wokalistki Cocteau Twins i autorki tekstu do "Teardrop".

Massive Attack - Teardrop (Official Video)/massiveattack

Jako przedostatnia w programie pojawiła się radiowa, skrócona wersja kompozycji "Again" z trzeciego albumu Archive "You All Look the Same To Me", z 2002 roku, zdaniem Aleksandry Kaczkowskiej, najlepszego w ich dorobku. Utwór zadebiutował 1 listopada tego samego roku na 50. miejscu "Listy przebojów Programu Trzeciego" i uzyskał miano najdłużej notowanej piosenki w historii tej audycji.

Archive - Again (Version) [Official Video]/archiveofficial

Lista utworów:

1. Maanam – "Kocham Cię, Kochanie Moje" 
2. The Cure – "Close To Me"
3. Tori Amos – "Cornflake Girl"
4. Depeche Mode – "Home"
5. Massive Attack – "Teardrop"
6. Prince – "Purple Rain"
7. Sinead O'Connor – "Nothing Compares 2 U"
8. Archive – "Again"
9. Hey –"Nie Więcej."

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 01.04.2020
Godzina emisji: 21.09

kr

Czytaj także

Daft Punk wieczorową porą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 12:57
Po 28 latach działalności francuski duet Daft Punk nieoczekiwanie ogłosił zakończenie kariery. Oto niespełna godzinna muzyczna wizytówka tej niezwykłej formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariaż gitar z syntezatorami

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 10:57
Od legend rocka po klasyków trip hopu – w tym wydaniu audycji Aleksandra Kaczkowska zaprezentowała bogatą paletę brzmień, z przewagą elektroniki. O odpowiednią atmosferę zadbali nie tylko powszechnie znani artyści, ale również twórcy z drugiego szeregu popularności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepło, eklektycznie, po polsku i... "Po zachodzie słońca"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 22:05
Jak przyjemnie spędzić wieczór? Można rozsiąść się wygodnie w fotelu z kubkiem herbaty i posłuchać radia. "Po zachodzie słońca" w wydaniu ciepłym, eklektycznym, wspominkowym i po polsku. Zaprasza Aleksandra Kaczkowska
rozwiń zwiń