Muzyczny wzór na połączenie energii z masą

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 07:00
Energetycznie, chemicznie, masywnie – takimi słowami określała muzykę prezentowaną w tym wydaniu audycji jej gospodyni, Aleksandra Kaczkowska. W programie znalazło się miejsce m.in. dla utworu opartego na kołysance wymyślonej przez mamę pewnej artystki…
Massive Attack na festiwalu BENICASSIM w Hiszpanii w 2017 roku
Massive Attack na festiwalu BENICASSIM w Hiszpanii w 2017 rokuFoto: Christian Bertrand/Shutterstock.com/domena publiczna

Krótka, acz treściwa jest playlista tego wydania "Po zachodzie słońca". W jej skład wchodzą w większości utwory znanych i cenionych artystów, jednak nie te najbardziej przebojowe, na dodatek zbyt długie, by gościć na co dzień na antenach stacji radiowych.

Zespoły The Chemical Brothers, Massive Attack, The Prodigy i Moloko to czołówka brytyjskiej sceny muzyki elektronicznej przełomu XX i XXI wieku. Fani znają ich równie dobrze, jak norweski duet Röyksopp czy szwedzką wokalistkę Robyn. Najmniej popularna w tym towarzystwie jest artystka ukrywająca się pod pseudonimem Torres.

Torres – "To Be Given a Body", źródło: YouTube / Beggars Group Digital Ltd.

Ta amerykańska wokalistka i autorka piosenek tak naprawdę nazywa się Mackenzie Scott. Debiutancki album wydała w 2013 roku, a łącznie ma w dorobku 4 płyty. Zaprezentowany w audycji utwór "To Be Given a Body" pochodzi z wydanego w 2017 roku krążka "Three Futures". – Ta kompozycja była pierwotnie podobna do hymnu, ale wyewoluowała w coś w rodzaju południowo-gotyckiego chorału gregoriańskiego na czas apokalipsy – tłumaczyła artystka, która melodię piosenki zaczerpnęła z kołysanki śpiewanej jej w dzieciństwie przez mamę.


Posłuchaj
52:30 2021_04_15 21_07_00_PR3_Po_zachodzie_slonca.mp3 Energetycznie, chemicznie, masywnie (Po zachodzie słońca/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. The Chemical Brothers – "The Test"
  2. Massive Attack – "United Snakes"
  3. Torres – "To Be Given a Body"
  4. Röyksopp feat. Robyn – "Monument"
  5. The Prodigy – "Poison"
  6. Moloko – "Over & Over"

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 15.04.2020
Godzina emisji: 21.09

kc

Czytaj także

Ciepło, eklektycznie, po polsku i... "Po zachodzie słońca"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 22:05
Jak przyjemnie spędzić wieczór? Można rozsiąść się wygodnie w fotelu z kubkiem herbaty i posłuchać radia. "Po zachodzie słońca" w wydaniu ciepłym, eklektycznym, wspominkowym i po polsku. Zaprasza Aleksandra Kaczkowska
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 22:00
W pierwszy dzień kwietnia, czyli w 59. urodziny Trójki audycję "Po zachodzie słońca" wypełniły utwory, które zarówno Aleksandrze Kaczkowskiej, jak i słuchaczom, najbardziej kojarzą się z Trójką i które dzięki niej poznali. – Tych najbardziej kojarzących się z Trójką nie da się zmieścić w 50 minutach, ale są takie, które powinny nam zabrzmieć – powiedziała autorka programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele odcieni miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 19:55
– Układałam nasze dzisiejsze spotkanie, zaglądając do przepastnej walizeczki Piotra Barona i pomyślałam, że i dziś, i jutro w "3 wymiarach gitary" sięgnę po tę artystkę i jej zespół, bo oboje z Piotrem bardzo sobie ją cenimy – mówiła Aleksandra Kaczkowska, opowiadając o tym, co przygotowała dla słuchaczy. 
rozwiń zwiń