Maanam, Mikromusic, Placebo. Muzyka wolnego tempa "Po Zachodzie Słońca"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 22:00
Lista utworów zaprezentowanych w nowej odsłonie audycji "Po zachodzie słońca" wydaje się wyjątkowo eklektyczna – jest tam i ambitny pop i nowoczesny jazz i polski rock początku lat 80. Wszystkie utwory łączy jedno – tempo nie szybsze niż 80 uderzeń na minutę.
Mikromusic zacumowali w Porcie Kultury
Mikromusic zacumowali w Porcie KulturyFoto: Ania Bystrowska/Oko i Ucho

Posłuchaj
48:42 2021_05_13 21_09_43_PR3_Po_zachodzie_slonca.mp3 Leniwa, eklektyczna godzina z Aleksandrą Kaczkowską (Po Zachodzie Słońca/Trójka)

 

Już w niedzielę 16 maja znów będziemy mieli okazję usłyszeć koncert Kory, która wystąpiła w Trójkowym studiu z trzecim solowym albumem "Kora Ola Ola" w lutym 2003 roku. Z tej okazji Aleksandra Kaczkowska przypomniała nam utwór "Szał niebieskich ciał" Maanamu z ich fonograficznego debiutu. 

Kora 1200 pap.jpg
Kora Ola! Ola! koncertowo w Trójce

– Wydaje mi się, że jest to dobra płyta. Trudno mi nie lubić płyty, która ustawiła zespół na rynku. Ponieważ nie miałem nigdy gramofonu - zacząłem słuchać tych naszych płyt, gdy już były wydane na kompaktach. Uczucie jest jedno: wzruszenie. Ta płyta jest jak pierwsze dziecko – wspominał po latach gitarzysta Maanamu Marek Jackowski.

Szał Niebieskich Ciał (2011 Remaster)/Maanam

Brzmienie zespołu Mikromusic to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. My zaprezentowaliśmy utwór "Pod włos" – ósmą pozycję z czwartego studyjnego albumu wrocławskiej grupy "Piękny koniec" z 2013 roku. 

Mikromusic - Pod włos [Mikromusic w Capitolu]/Mikromusic

Buckshot LeFonque to zespół muzyczny stworzony przez Branforda Marsalisa. Nazwa "Buckshot LeFonque" pochodzi od pseudonimu saksofonisty jazzowego Juliana Adderleya. Drugi album Buckshot LeFonque pt. "Music Evolution" z 1997 roku, przyniósł wspaniale wykonaną, pełną energii i pasji, muzykę niezwykle bogatą aranżacyjnie. Utwory różnią się od siebie w stylu, ale łączą je silne więzi w swoim geniuszu muzycznym. 

Another Day/Buckshot LeFonque – temat

Lista utworów:

1. Maanam – "Szał niebieskich ciał" 
2. Angélique Kidjo – "Summertime"
3. Da'Vine Joy Randolph – "I Believe (When I Fall in Love It Will Be Forever)"
4. Mikromusic – "Pożar" 
5. Buckshot LeFonque – "Phoenix"
6. Villagers – "nothing Arruved (Live From Spotify London)"
7. Mikromusic – "Pod Włos"
8. Placebo – "Running Up That Hill"
9. Digit All love – "Po co się budzą pragnienia szalone"
10. Buckshot LeFonque – "Another Day"

***

Tytuł audycji: Po zachodzie słońca 
Prowadzi: Aleksandra Kaczkowska
Data emisji: 13.05.2020
Godzina emisji: 21.10

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

"Po zachodzie słońca" krąży wokół Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 22:00
Od 1970 roku 22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. – Nasze dzisiejsze spotkanie będzie o planecie, którą zaśmiecamy, o którą nie dbamy i którą traktujemy jako coś wiecznego – zapowiedziała najnowsze wydanie audycji "Po zachodzie słońca" Aleksandra Kaczkowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godzina na orbicie Massive Attack

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 22:00
20 kwietnia minęły już 23 lata od premiery trzeciego, kultowego już albumu Massive Attack "Mezzanine". Z tej okazji krążyliśmy wokół twórczości duetu z Bristolu i innych triphopowych formacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż ścieżkami nu jazzu z Bonobo

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 12:45
W "klimacie dużego spokoju" utrzymana była ta edycja audycji Aleksandry Kaczkowskiej. W roli głównej wystąpił brytyjski artysta ukrywający się pod pseudonimem Bonobo.
rozwiń zwiń