Akceptowana dawka ciężkiego rocka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 21:08
Choć nowy album zespołu Accept zdominował to wydanie audycji, znalazło się w niej miejsce również dla innych przedstawicieli szeroko rozumianej sceny heavy metalowej.
Accept na scenie
Accept na scenieFoto: Forum / Zuma Press / Aristidis Vafeiadakis

Metalowe serce Michała Grabkowskiego zabiło mocniej, gdy pod koniec stycznia ukazał się szesnasty studyjny album grupy Accept, "Too Mean to Die". Nowy krążek niemieckich weteranów ciężkiego grania reprezentują w audycji aż trzy utwory.

Inni bohaterowie tego wydania "Dogrywki" to pochodzące z Teksasu trio Wo Fat, oferujące ognistą mieszankę metalu, bluesa i rocka psychodelicznego. Choć grają razem już niemal dwie dekady i mają na koncie pół tuzina albumów, wciąż nie zyskali takiej popularności, na jaką zasługują. Być może dwa utwory z wydanej w 2016 roku płyty "Midnight Cometh" sprawią, że powiększy się grono ich polskich fanów.

Odkryciem dla wielu słuchaczy może być też grupa Miss Lava z Lizbony. Działają od 2006 roku, mają na koncie wspólne trasy ze Slashem i Queens Of The Stone Age, a całkiem niedawno wydali kolejny album "Doom Machine". Żadnemu z fanów ciężkiego grania nie mogą być natomiast obce nazwy Tool i Life Of Agony – zespołów, które uzupełniają mocny skład tej audycji.

Posłuchaj
51:22 2021_02_03 20_06_38_PR3_Dogrywka.mp3 Accept i inni metalowi wymiatacze (Dogrywka/Trójka)
  

Lista utworów w audycji:

  1. Accept, "Samson and Delilah"
  2. Tool, "Reflection"
  3. Life Of Agony, "Weeds"
  4. Miss Lava, "In the Mire"
  5. Wo Fat, "Riffborn"
  6. Wo Fat, "Le Dilemme De Delenu"
  7. Accept, "Overnight Sensation"
  8. Accept, "Symphony of Pain"

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał Grabkowski 
Data emisji: 
3.02.2020
Godzina emisji: 
20.08 

kc

Czytaj także

Muzyczne fajerwerki Michała Grabkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 21:15
To było ostatnie wydanie "Dogrywki" w roku 2020. Nie zabrakło fajerwerków muzycznych, które wystrzelił tego wieczoru gospodarz audycji Michał Grabkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z ziemi polskiej do Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 21:32
Muzyczną wycieczkę krajoznawczą po Stanach Zjednoczonych zafundował tym razem słuchaczom Michał Grabkowski. Podróż zaczęła się jednak na polskiej ziemi.
rozwiń zwiń