W towarzystwie uroczego hałasu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 21:00
Nie do końca sprecyzowane plany zagospodarowania środowego wieczoru lub apetyt na spędzenie go w towarzystwie uroczego hałasu – to tylko niektóre powody, by dołączyć do audycji "Dogrywka". Jak co tydzień, gospodarz programu przygotował miksturę dźwięków nasączonych mocą oraz siłą. Starał się wybierać mało oczywiste składniki, a wszystko po to, aby w środku tygodnia wspólnie z Państwem oddać się radiowemu szaleństwu.
Koncert amerykańskiego zespołu Down, warszawski Klub Stodoła, 29 marca 2008 roku
Koncert amerykańskiego zespołu Down, warszawski Klub Stodoła, 29 marca 2008 rokuFoto: PAP/Rafał Nowakowski

Posłuchaj
51:16 2021_03_03 20_07_10_PR3_Dogrywka.mp3 Mikstura dźwięków nasączonych mocą oraz siłą (Dogrywka/Trójka)

 

Nowe wydanie "Dogrywki" otworzyli Australijczycy z psychodelicznego King Gizzard And The Lizard Wizard. Utwór "K.G.L.W." pochodzi z najświeższego wydawnictwa zatytułowanego "L.W.", który ukazał się 26 lutego tego roku. To 17. album w dorobku grupy, która istnieje od zaledwie 11 lat!

King Gizzard And The Lizard Wizard/K.G.L.W.

"Bury Me In The Smoke" zamyka debiutancki album southern metalowej grupy Down zatytułowany "NOLA" (New Orleans Louisiana) z 1995 roku. Zespół zawitał do Polski już kilka razy – m.in. w 2008 roku, kiedy to zagrał w warszawskiej Stodole i w 2009 roku, gdy wystąpił w krakowskim Klubie Studio.

DOWN - "Bury Me In Smoke w/ special guests"/Mike Holderbeast


"Snowblind" to, obok "Changes" najbardziej popularny utwór z czwartego krążka Black Sabbath "Vol.4", który miał swoją premierę we wrześniu 1972 roku. Był to jednocześnie pierwszy album brytyjskiej grupy, którego nie wyprodukował Rodger Bain (rolę producenta przejął po nim gitarzysta Tony Iommi). Zespół w tym czasie prowadził wyjątkowo imprezowy, wypełniony używkami tryb życia, czego wyrazem są m.in. zamieszczone na okładce płyty "Podziękowania dla wspaniałej firmy COCA cola w L.A.", 

BLACK SABBATH - "Snowblind" (Live Video)/Black Sabbath


Lista utworów:

1. King Gizzard And The Lizard Wizard – "K.G.L.W."
2. Kreator – "Renewal"
3. Tyrada – "Konfrontacja"
4.  Tyrada – "Mars"
5. Philm – "Cries of the Century"
6. Down – "Bury Me In The Smoke"
7. Down – "Eyes of the South"
8. Black Sabbath – "Snowblind"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał Grabkowski 
Data emisji: 
03.03.2020
Godzina emisji: 
20.07 

kr

Czytaj także

Wieczorne eksperymenty Michała Grabkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 08:20
Hasłem przewodnim najnowszego wydania "Dogrywki" był, jak wskazywał tytuł, eksperyment. Eksperymentował autor audycji, wybierając do programu materiał nie zawsze poukładany i przyjazny. Eksperymentowali z instrumentami artyści z grona tych, którzy tworzyli wieczorny klimat na antenie radia. Eksperymentem był też wydźwięk i przekaz spotkania – niekoniecznie relaksacyjny, stonowany czy dyskretny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liquidowy rejs po krainie drum and bassu

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 06:00
Ciężko jednogłośnie stwierdzić, ale w najnowszym wydaniu "Trójka budzi: jazz'n'bass" to raczej różne odcienie basu wypełniły nam obszerniejszą część spotkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezkonfliktowe granie bez ambarasu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 11:05
Zestaw nagrań wybierany co tydzień do wtorkowego wydania "Trójkowo, rockowo" jest zawsze wynikiem subiektywnego podejścia autora programu do gigantycznego tematu, jakim jest "muzyka rockowa".
rozwiń zwiń