Klasyka metalu ciemną nocą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 12:00
Metallica, Sepultura, Black Sabbath i Saxon – te legendy heavy metalu można było usłyszeć w audycji Michała Grabkowskiego, tuż przed północą z wtorku na środę. W programie nie zabrakło też miejsca dla trochę łagodniejszych brzmień.
Metallica
MetallicaFoto: Shutterstock/Maj.l

Od piekielnie mocnego uderzenia rozpoczął Michał Grabkowski pierwsze wtorkowe wydanie "Dogrywki". Najpierw zabrzmiały dobrze znane fanom thrash metalu dźwięki klasycznej kompozycji Metalliki, a tuż po nich anteną zawładnęła muzyka innej ikony gatunku, czyli brazylijskiej Sepultury.

W międzykontynentalnej wyprawie w poszukiwaniu ciężkich gitarowych riffów znalazło się miejsce na przystanki w Portugalii, skąd pochodzi grupa Miss Lava, i Grecji, ojczyźnie formacji 1000mods. Klimat nieco zelżał, gdy na antenie zameldowali się pochodzący z Piły weterani z zespołu Alians i ich mieszanka punk rocka z bujającym reggae i skocznym ska.

1000mods – "The Son", źródło: YouTube / 1000mods

Końcówka audycji należała ponownie do herosów metalu – do takich z pewnością zaliczają się grupy Black Sabbath i Saxon. Pierwsza z nich wydała niedawno reedycje kilku klasycznych albumów z początków działalności, zaś druga uraczyła fanów płytą z własnymi wersjami utworów takich legend, jak The Rolling Stones, The Beatles, Jimi Hendrix czy Led Zeppelin.


Posłuchaj
50:49 2021_04_20 23_08_25_PR3_Dogrywka.mp3 Klasyka metalu i nie tylko (Dogrywka/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Metallica – "One"
  2. Sepultura – "Roots Bloody Roots"
  3. Hank Williams III – "Ghost to a Ghost"
  4. Miss Lava – "The Great Divide"
  5. 1000mods – "The Son"
  6. Alians – "Życie jak muzyka"
  7. Alians – "Żandarm"
  8. Black Sabbath – "Am I Going Insane"
  9. Saxon – "Evil Woman"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 20.04.2021
Godzina emisji: 23.08

kc

Czytaj także

Przedpołudniowo, rock'n'rollowo, międzynarodowo

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:00
We wtorkowe przedpołudnie, tradycyjnie już, zmieniamy rockowe nastroje, aby ten czas był zaskakujący, ciekawy i pełen różności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny wywar z wybornymi dodatkami

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 21:00
Autor wieczorów w "Dogrywce" przygotował specjalną wieloskładnikową mieszankę. Może nie wybuchową, ale zadziwiającą i mocno eklektyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazz weteranów, ambitne nowości taneczne i szczypta basu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 06:00
Powodów, dla których w sobotę rano warto było otworzyć oko bardzo wcześnie, by dobudzić się z Michałem "Grabkiem" Grabkowskim, było kilka.
rozwiń zwiń