Mocne brzmienia z przełomu wieków

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 00:10
– W programie "Dogrywka" dołożymy wszelkich starań, by odłożyli państwo spanie, co najmniej o godzinę – zapowiedział Michał Grabkowski. W audycji pojawiły się dźwięki na mocne zakończenie dnia. Wśród nich muzyka artystów, którzy najbardziej kojarzą się fanom z przełomem wieków. W wyborze rockowych dokonań nie zabrakło materiałów, które - po latach wyciągnięte z szuflad - wybrzmiały na nowo. 
Cedric Bixler-Zavala, wokalista The Mars Volta
Cedric Bixler-Zavala, wokalista The Mars VoltaFoto: TDC Photography/Shutterstock

Posłuchaj
52:47 2021_04_27 23_06_25_PR3_Dogrywka.mp3 Mocne brzmienie z przełomu wieków (Dogrywka/Trójka)

 

Dobre wibracje i dobre emocje

metallica 320.jpg
Klasyka metalu ciemną nocą

– The Mars Volta – marsjańskie piękno otworzyło dzisiejsze wydanie audycji. Słuchając dokonań grupy, na usta często cisną się liczne porównania, między innymi do zespołu At The Drive In. Jednak gdy pod szyldem którejś z grup pojawia się coś nowego, nie mogę przejść obok tego obojętnie. Tak było też ostatnio, gdy formacja The Mars Volta postanowiła obdarzyć swoich fanów kuferkiem pełnym niespodzianek i dobroci. Jednym z nich jest płyta z nagraniami, które powstały w 2003 roku, gdy zespół nagrywał swój pierwszy album. Kompozycje zostały dokończone i teraz możemy się nimi cieszyć – mówił programie "Dogrywka" Michał Grabkowski. 

– Grupa pochodzi z Teksasu. Ich twórczość to prawdziwa fuzja wszystkich gatunków rocka i metalu. Brzmienie nie do podrobienia. Wszystko podszyte jest nitką psychodelicznej nuty. Dobrze, że coś jeszcze leży w szufladach muzyków i można to publikować – podsumował. 

Take the Veil Cerpin Taxt (Unfinished Original Recordings Of De-Loused In The Comatorium) / The Mars Volta

Z kalendarium

– Kalendarium muzyczne to obszerna i bardzo bogata historia. Czasami obok dat, nawet najważniejszych, można przejść i o nich zapomnieć. 5 kwietnia 2002 roku w Seattle miała miejsce przedwczesna śmierć. Zmarł Layne Staley, charyzmatyczny wokalista i wielki poeta muzyki grunge'owej. To był bardzo smutny dzień, o którym należy pamiętać. Miło móc sięgnąć po nagrania Layne'a – usłyszeliśmy w programie. 

 Alice In Chains - Grind (Official Video) / Alice In Chains

– Są tacy, którzy twierdzą, że wszystkie albumy zespołu Alice in Chains są ważne. Jest też grupa, która album "Dirt" traktuje jako jedną z najważniejszych w dorobku całych lat dziewięćdziesiątych i amerykańskiej muzyki rockowej w ogóle – tłumaczył Michał Grabkowski. 

Mr. Bungle

– O ostatniej płycie Mr. Bungle zostało powiedziane już wiele. To materiały stworzone trzy dekady temu, zagrane na nowo i zarejestrowane. Co więcej, powstał również koncert składający się z tych kompozycji. W wersji audio ukaże się w czerwcu – zapowiedział prowadzący "Dogrywkę".  Nikt nie śpiewa tak pięknie i tak nie zmienia rytmu jak Mike Patton – podsumował.

 

Mr. Bungle "Bungle Grind (Live)" from The Night They Came Home / Ipecac Recodrings

Lista utworów:

  1. THE MARS VOLTA – Take The Veil Cerpin Taxt (Unfinished  Original Recordings of De-Loused in The Comatorium)
  2. THE MARS VOLTA  Inertiatic ESP (Unfinished Original Recordings Of De-Loused In The Comatorium)
  3. ALICE IN CHAINS – Grind
  4. ALICE IN CHAINS – Them bones
  5. MR. BUNGLE – Bungle Grind (Live)
  6. DEAD CROSS – Bela Lugosi's Dead
  7. KORN – Make me bad
  8. SPIĘTY – Bitwa o CO2
  9. SPIETY – Trybuna małpoludu

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 27.04.2021
Godzina emisji: 23.06


Czytaj także

Klasyka metalu ciemną nocą

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 12:00
Metallica, Sepultura, Black Sabbath i Saxon – te legendy heavy metalu można było usłyszeć w audycji Michała Grabkowskiego, tuż przed północą z wtorku na środę. W programie nie zabrakło też miejsca dla trochę łagodniejszych brzmień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponadprzeciętne spotkanie z Alfa Mist

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 06:15
Najnowsze wydanie "Trójka budzi: jazz’n’bass" zapowiadało się apetycznie i wyjątkowo chociażby ze względu na ważną premierę muzyczną. Chodzi o Alfa Mist, który 23 kwietnia, a więc zaledwie dzień wcześniej, wydał swój nowy krążek "Bring Backs". Radiowe spotkanie, w którym pojawiła się muzyka jednego z największych idoli Michała "Grabka" Grabkowskiego, na pewno zasługuje na miano ponadprzeciętnego.
rozwiń zwiń