Od Slayera po TSA. Klasyka metalu z dodatkiem nowych nut

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 23:05
Dwie legendy muzyki metalowej spięły klamrą to wydanie audycji. W międzyczasie pojawiło się trochę świeżych, acz ciężkich brzmień, z małą przerwą na luzackiego indie rocka.
Koncert Slayer, Barcelona 1.06.2017
Koncert Slayer, Barcelona 1.06.2017Foto: Christian Bertrand/Shutterstock

Słuchaczy tego wydania "Dogrywki" powitały ciężkie riffy grupy Slayer, pochodzące z albumu "Repentless" z 2015 roku, zamykającego dyskografię klasyków thrash metalu. Potem wcale nie zrobiło się lżej. – Black metal to nie jest moja filiżanka kawy. Ale kiedy włączyłem tę płytę, to okazało się, że jest w niej coś, co sprawia, że moje uszy chcą jej słuchać – tak Michał Grabkowski zareklamował niewydany jeszcze album amerykańskiej formacji Exsanguination, którego fragmenty zabrzmiały chwilę później.

Oprócz obowiązkowego metalu w programie znalazł swe miejsce garażowy rock, i to w nie byle jakim wydaniu. – To płyta, która chyba najczęściej w ciągu ostatniego miesiąca kręciła się w moim prywatnym odtwarzaczu – to słowa gospodarza dogrywki o najnowszym dziele kultowej formacji Dinosaur Jr., zatytułowanym "Sweep It Into Space".

Dinosaur Jr. – "I Ran Away", źródło: YouTube / dinosaurjnr

Końcówka audycji znów należała do herosów metalu, tym razem z krajowego podwórka. Usłyszeliśmy dwa utwory w wykonaniu słynnego zespołu TSA. – Podczas jednego z ostatnich spotkań towarzyskich, późnym wieczorem zabrzmiała muzyka tej grupy. Od razu sobie pomyślałem, że od czasu do czasu trzeba przypomnieć legendę polskiego metalu – tak uzasadnił swój muzyczny wybór Michał Grabkowski. 

Lista utworów:

 1. SLAYER – "When the Stillness Comes"
 2. SLAYER – "Piano Wire"
 3. EXSANGUINATION – "Martyred"
 4. EXSANGUINATION – "Mortal Wounds"
 5. EXSANGUINATION – "Revenant"
 6. PSYCHLONA – "The Owl"
 7. DINOSAUR JR. – "I Ran Away"
 8. DINOSAUR JR – "I Met the Stones"
 9. MERCYFUL FATE – "Curse of the Pharaohs"
 10. TSA – "Mass Media"
 11. TSA – "51 (live 1982)"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał Grabkowski
Data emisji: 11.05.2021
Godzina emisji: 23.07

kc

Czytaj także

Michał Grabkowski otwiera nowe drzwi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 06:00
W sobotnich wydaniach "Trójka budzi: jazz’n’bass" nie mamy żadnych oporów, aby otwierać nowe drzwi i błądzić po nieeksplorowanych wcześniej korytarzach muzycznych. Tak było i tym razem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast słońca – moc i mrok

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 12:00
Chciałoby się powiedzieć, że kolejne spotkanie w „Dogrywce” będzie słoneczne, bo taka właśnie jest aura, ale autor podejdzie do tematu jednak inaczej.
rozwiń zwiń