Chwile z debiutantami i muzyczne zaskoczenia, czyli Konstelacje, Mogwai i Temple of the Dog w "Dogrywce"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 23:00
Definicją "Dogrywki" niechaj będzie: zbiór nagrań połączonych, starannie wyselekcjonowanych przez gospodarza programu, mający na celu zakończyć dzień z radiowym przytupem. 
Konstelacje
Konstelacje Foto: materiały prasowe

A muzyka znajduje się w nim różnoraka. Reprezentująca mniej lub bardziej oczywiste nurty, ale zawsze owładnięte mocą i przede wszystkim nieodpartym urokiem. Zdarzają się też odstępstwa, zaskakujące momenty oraz chwile z debiutantami i niech to pozostanie zapowiedzią dzisiejszego spotkania. 

Posłuchaj
50:54 2021_05_18 23_08_18_PR3_Dogrywka.mp3 Debiutanci i wyjadacze w audycji Michała "Grabka" Grabkowskiego (Dogrywka/Trójka)

 

Warszawski post-hardcorowy kwartet Konstelacje sam określa się jako zespół "bawiący się ciężarami i melodią". Grupę tworzą: Marek Rypiński (wokal, gitara), Grzegorz Góra (gitara), Dominik Mądrachowski (bas) oraz Michał Żardecki (perkusja). "Burze i Huraganowy Wiatr" to pierwszy singiel zapowiadający debiutancki album grupy "Koniec i Początek".

Konstelacje - Burze i huraganowy wiatr/Konstelacje

W audycji pojawili się także Szkoci z Mogwai z 10. studyjnym albumem "As the Love Continues". Materiał został zarejestrowany na początku 2021 roku pod czujnym okiem producenta Dave’a Fridmanna. Gościnnie pojawili się tacy artyści jak Atticus Ross oraz Colin Stetson. Krążek pojawił się po 25 latach od wydania pierwszego singla zespołu "Tuner"/"Lower"

Mogwai - Ceiling Granny (Official Video)/mogwaiTV

18 lipca minęło cztery lata od przedwczesnej śmierci Chrisa Cornella – wokalisty i kompozytora znanego z grup Soungarden, Audioslave i Temple of the Dog. W skład tej ostatniej weszli muzycy Mother Love Bone, Pearl Jam i Soundgarden. Gitarzysta Pearl Jam Stone Gossard prace nad albumem wspominał słowami "najłatwiejsza i najpiękniejsza płyta, w której nagrywaniu brałem udział". – Płytę Temple po prostu nagrywaliśmy z ogromną radością. Nie interesowało nas co ktokolwiek, poza naszą grupą przyjaciół, będzie o tym myślał. To jest pierwsza i być może jedyna płyta nagrana bez żadnego stresu – dodał Cornell.

Temple Of The Dog - Say Hello 2 Heaven (Alternate Mix / Pseudo Video)/Temple Of The Dog

Lista utworów:

1. Pablopavo i Ludziki –"Do stu (Hydrozagadka)"
2. Konstelacje – "Burze i Huraganowy Wiatr"
3. Deftones – "Pompeji"
4. Whale – "Hobo Humpin' Slobo Babe"
5. Mogwai  "Ceiling Grann"
6. Beastwood  "Electric Gangban"
7. Beastwood  "Denim Veno"
8. Black Sabbath  "Symptom of the Universe (2021 Remaster)"
9. Temple Of The Dog  "Say Hello 2 Heaven"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
18.05.2020
Godzina emisji: 
23.08

mat. promocyjne/kr


Czytaj także

Od Gojiry do Fausta – rozkoszny hałas przed północą

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 11:41
Ciężkie riffy z Francji, Stanów Zjednoczonych i Polski, do tego odrobina brytyjskiego post punka, a na koniec wspomnienie klasycznej, wręcz kultowej płyty. Michał Grabkowski zadbał o to, aby ostatnia godzina wtorku upłynęła pod znakiem intensywnych muzycznych emocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast słońca – moc i mrok

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 12:00
Chciałoby się powiedzieć, że kolejne spotkanie w „Dogrywce” będzie słoneczne, bo taka właśnie jest aura, ale autor podejdzie do tematu jednak inaczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Slayera po TSA. Klasyka metalu z dodatkiem nowych nut

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 23:05
Dwie legendy muzyki metalowej spięły klamrą to wydanie audycji. W międzyczasie pojawiło się trochę świeżych, acz ciężkich brzmień, z małą przerwą na luzackiego indie rocka.
rozwiń zwiń