Czarująco-ciężkie nuty Wolf Alice i Red Fang

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2021 11:12
Muzyka dwóch kwartetów – z Wielkiej Brytanii i ze Stanów Zjednoczonych – zdominowała to wydanie audycji. Oba nagrały niedawno albumy, które oczarowały Michała Grabkowskiego.
Wolf Alice i Red Fang
Wolf Alice i Red FangFoto: shutterstock/Christian Bertrand/MPH Photos

Historia Wolf Alice rozpoczęła się w 2010 roku w Londynie. Pod tą nazwą krył się początkowo akustyczny duet wokalno-gitarowy, który z czasem przepoczwarzył się w pełnokrwistą grupę z pogranicza indie rocka i dream popu. W ciągu ostatniej dekady zespół wydał trzy albumy, z których najnowszy, "Blue Weekend", zadebiutował na samym szczycie brytyjskiej listy bestsellerów.

Wolf Alice - "Lipstick on the Glass", źródło: YouTube / Wolf Alice

Płyta zachwyciła nie tylko fanów, ale również dziennikarzy muzycznych. Maksymalną notę wystawili jej m.in. recenzenci dzienników "The Guardian" i "The Independent" oraz prestiżowego magazynu "New Musical Express". Oczarowany nią jest również Michał Grabkowski, który polecał "serdecznie i z całego serca" nowy krążek Londyńczyków.

Trochę dłużej, bo 16 lat, działa pochodząca z Portland grupa Red Fang. Jej muzycy preferują też znacznie cięższe brzmienia od tych proponowanych przez Wolf Alice. Najświeższy, piąty w dyskografii, album Amerykanów ukazał się 4 czerwca i również mocno przypadł do gustu gospodarzowi "Dogrywki". – Nie jest to najłatwiejszy w odbiorze stoner rock, ale można spędzić miłe chwile z tym wydawnictwem  – mówił "Grabek".

Red Fang - "Arrows", źródło: YouTube / Red Fang

W programie zabrzmiały ponadto odkurzone nagrania trójmiejskiej formacji Oxy.gen, szwajcarski metal Celtic Frost, próbka koncertowych umiejętności Mike'a Pattona i jego Mr. Bungle, a tuż przed północą rozległy się dźwięki "Requiem na koniec dnia".


Posłuchaj
49:58 2021_06_15 23_08_49_PR3_Dogrywka.mp3 Wolf Alice i Red Fang w rolach głównych (Dogrywka/Trójka)

 

Lista utworów:

  1. Oxy.gen – "Czemu gdy"
  2. Oxy.gen – "Wąż (Posłuchaj)"
  3. Celtic Frost – "Dethroned Emperor"
  4. Wolf Alice – "Delicious Things"
  5. Wolf Alice – "Smile"
  6. Red Fang – "Two High"
  7. Red Fang – "Days Collide"
  8. Red Fang – "Fonzi Scheme"
  9. Bungle – "Hell Awaits/Summer Breeze"
  10. Moonlight – "Requiem na koniec dnia"

***

Tytuł audycji: Dogrywka 
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 
15.06.2020
Godzina emisji: 
23.07

kc

Czytaj także

Punkowo-hardcore'owa uczta z deserem

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:11
Daleko od muzycznego mainstreamu odpłynął Michał Grabkowski w tym wydaniu audycji. Zdominowały ją brudne dźwięki przesterowanych gitar, płynące zza oceanu, z bliższej nam Wielkiej Brytanii oraz z naszej ojczyzny. A wszystko zaczęło się od klasyki rocka…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królewskie zauroczenie Michała Grabkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 11:01
Garść muzycznych nowości z kręgu gitarowych brzmień, wspomnienie legendy polskiej muzyki, a jako wisienka na torcie bilety na koncerty polskiego odpowiednika zespołu Deep Purple – tak w skrócie przedstawia się zawartość tego wydania audycji.
rozwiń zwiń