Solidna dawka mocnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 23:05
Grupa odbiorców audycji "Dogrywka" rośnie w siłę i regularnie zasila muzyczne szeregi. Wieczorowa pora stała się okazją, by na antenie Trójki posłuchać i zapoznać się z przedstawicielami mocnych brzmień, do czego zachęca Michał Grabkowski.  
Black Sabbath
Black SabbathFoto: Shutterstock / Ga Fullner

Posłuchaj
50:08 2021_08_24 23_08_29_PR3_Dogrywka.mp3 Wieczór pełen mocnego grania (Dogrywka/Trójka)

 

The Rolling Stones

Wieczorne spotkanie otworzyła jednak grupa The Rolling Stones. – 24 sierpnia to data, którą fani muzyki, kultury i sztuki zapamiętają już na zawsze. Takie wiadomości przychodzą nagle i w momencie, w którym nikt się ich nie spodziewa. Świat muzyki już nigdy nie będzie taki sam. Od dziś będzie w nim brakowało jednej z czterech części ponadczasowej układanki. Mimo że toczące się kamienie nie obrastają mchem, to dziś jest tych kamieni o jeden mniej  – powiedział prowadzący "Dogrywkę" wspominając zamarłego perkusistę The Rolling Stones, Charliego Wattsa.

Out Of Control - Havana Moon - The Rolling Stones / The Rolling Stones

Sepultura 

Sepultura to brazylijska grupa założona w 1984 roku. Tworzący ją muzycy wykonują głównie death metal i trash metal. Styl zespołu emulował przez lata działalności i doprowadził grupę doi gatunku określanego jako groove metal, co uczyniło ich pionierami brzmienia.

Sepultura - Ratamahatta [OFFICIAL VIDEO] / Roadrunner Records

Black Sabbath

– Black Sabbath to grupa, która bardzo często pojawia się w "Dogrywce" zauważył Michał Grabkowski.
Brytyjski zespół hardrockowy uchodzi za głównego prekursora heavy metalu. Tym samym, założona z Birmingham grupa, uważana jest za jeden z filarów muzyki rockowej. Początki zespołu związane są z nazwą Rare Breed, pod którą występowali Ozzy Osbourne i Geezer Butler. Muzycy zamieścili ogłoszenie w jednym ze sklepów muzycznych. Odpowiedzieli na nie Tony Iommi i Bill Ward. Pierwotna nazwa nowopowstałego zespołu brzmiała The Polka Tulk Blues Band, co było zainspirowane nazwą taniego pudru, którego używała mama Osbourne’a.

BLACK SABBATH - "Dirty Women" (Live Video) / Black Sabbath

Lista utworów:

  • THE ROLLING STONES Out of Control
  • ROLLING STONES Love Is Strong
  • SEPULTURA Ratamahatta (feat. Joao Barone and Charles Gavin)
  • SEPULTURA Mask ( feat. Devin Townsend)
  • BLACK SABBATH Dirty Women (2021 Remaster)
  • SONIC FLOWER Super Witch
  • DOZER Vultures
  • ACID MAMMOTH Berserker
  • DZIWIDŁO Czerw
  • DZIWIDO Madame

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 17.08.2020
Godzina emisji: 23.08

zch

Czytaj także

Muzyczna moc nie tylko z Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 00:15
W cotygodniowym odcinku radiowym, gdzie rządzi orkiestra, w której moc gra główne skrzypce, gospodarz programu przygotował coś wyjątkowego. Był to niedawno wydany koncert, ale też korzenne brzmienie Brazylii, nowości z mniej znanych amerykańskich wytwórni, i jeszcze więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny poranek i zestawienia Michała Grabkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 06:12
Co będzie, jeśli zestawimy ze sobą w jednym paśmie Theona Crossa z Karin Stanek? Jak sprawdza się nowy singiel BadBadNotGood w towarzystwie zremiksowanego utworu Grzegorza Turnaua? O tym można było przekonać się w sobotni poranek, słuchając audycji "Trójka budzi: Jazz'n'bass". 
rozwiń zwiń