Spuścizna Motörhead, obietnica Archive

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 23:08
Treściwy album z najlepszymi dokonaniami Motörhead posłużył za muzyczne źródło tego wydania audycji. Mogliśmy się też przekonać, w jakiej formie w drugiej połowie 2021 roku jest zespół Archive.
Motrhead
MotörheadFoto: Forum / Zuma Press / Hahn-Khayat

Czternaście i pół minuty to nie jest typowy czas trwania utworu przeznaczonego do prezentacji na antenie radiowej. A jednak Michał Grabkowski nie miał skrupułów, by rozpocząć to wydanie "Dogrywki" od tak długiej kompozycji grupy Archive, zapowiadającej 12. album w dorobku Brytyjczyków. Planowana data jego premiery to kwiecień 2022 roku.


Posłuchaj
50:43 2021_09_21 23_08_41_PR3_Dogrywka.mp3 Spuścizna Motörhead, obietnica Archive (Dogrywka/Trójka)

 

– Każda okazja, by zagrać Motörhead w radiu, jest dobra – stwierdził stanowczo "Grabek", prezentując aż trzy piosenki z repertuaru klasyków gitarowego łomotu. Tym razem pretekstem był ukazujący się 29 października album "Everything Louder Forever", mający w podtytule zwrot "The Very Best Of". To dwie kompaktowe (lub cztery winylowe) płyty podsumowujące 40 lat kariery zespołu – łącznie aż 42 utwory Lemmy'ego i spółki.

Motörhead – "We Are Motörhead", źródło: YouTube / Motörhead Official

O podtrzymanie wysokiego poziomu decybeli w tym wydaniu audycji zadbała liverpoolska formacja Carcass, która po ośmiu latach milczenia właśnie wydała nowy longplay "Torn Arteries". Fani death metalu i grindcore'a mogą czuć się usatysfakcjonowani. Natomiast mieszane uczucia u fanów Metalliki wywołuje zapewne nowa wersja utworu "Wherever I May Roam", zaprezentowana przez producencki duet The Neptunes na okolicznościowej płycie "The Metallica Blacklist", towarzyszącej obchodom 30. rocznicy wydania słynnego "czarnego albumu" Kalifornijczyków.

Lista utworów:

  1. Archive – "Daytime Coma"
  2. Planet Of Zeus – "The Great Liar"
  3. Motörhead – "We Are Motörhead"
  4. Motörhead – "Killed by Death"
  5. Motörhead – "Motörhead"
  6. Carcass – "Dance Of Ixtab (Psychopomp & Circumstance March No. 1 In B)"
  7. Carcass – "In God We Trust"
  8. The Neptunes – "Wherever I May Roam"
  9. Spięty – "Okudżaba"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 21.09.2020
Godzina emisji: 23.08

kc

Czytaj także

Żelazna Dama powraca. Nowy album Iron Maiden

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 07:00
Wydana 3 września płyta "Senjutsu" ucieszyła nie tylko zagorzałych fanów Iron Maiden, ale również wszystkich miłośników klasycznego heavy metalu. W tym wydaniu audycji "Grabek" sprawdzał, w jakiej formie artystycznej są Bruce Dickinson i spółka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klasycy metalu, bogowie stoner rocka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 07:00
Klasyczne utwory Metalliki w nowych, nieoczywistych wersjach a do tego trochę "pustynnych" dźwięków z greckim bogiem w tle – to tylko część atrakcji tego wydania późnowieczornej audycji.
rozwiń zwiń