Metalowy western przed północą

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:00
Ciężkie gitarowe dźwięki pochodzące z Ohio wypełniły sporą część ostatniego wrześniowego wydania audycji Michała Grabkowskiego.
Patrick Kern
Patrick KernFoto: mat. promocyjne

– Nie jest ich wiele, ale okraszone są mocą – tak o utworach zaprezentowanych w tym wydaniu "Dogrywki" mówił jej autor. Zaczęło się od łagodnych muzycznie (jak na standardy tej audycji) nagrań grup Lao Che i Fisz Emade Tworzywo. Ta druga propozycja zwiastuje kolejny album braci Waglewskich, "Ballady i protesty", który ma się ukazać niebawem.


Posłuchaj
50:58 2021_09_28 23_08_23_PR3_Dogrywka.mp3 Metalowy western (Dogrywka/Trójka)

 

Po przygotowaniu gruntu pod gitarowy hałas przez zespół Konstelacje przyszedł czas na "metalowy western" rodem z Ohio. – Można włożyć kapelusz, ale proszę uważać, bo naboje będą bardzo mocne ­– ostrzegał "Grabek" tuż przed prezentacją dwóch treściwych utworów Untamed Land, jednoosobowego projektu człowieka orkiestry, Patricka Kerna. Jeśli komuś przypadły do gustu te dźwięki, powinien być czujny 8 października, wtedy bowiem ukazuje się album "Like Creatures Seeking Their Own Forms", wypełniony całą godziną muzyki firmowanej nazwą Untamed Land.

Untamed Land – "A Nameless Shape", źródło: YouTube / Napalm Records

Finałowa wrześniowa "Dogrywka" była zarazem ostatnią rozpoczynającą się o godz. 23. Od października audycja będzie startować o godzinę wcześniej (czas trwania się nie zmieni).

Lista utworów:

  1. Lao Che – "Z kamerą wśród zwierząt buszujących w sieci"
  2. Fisz Emade Tworzywo – "Za mało czasu"
  3. Konstelacje – "Burze i huraganowy wiatr"
  4. Untamed Land – "A Nameless Shape"
  5. Untamed Land – "Clothed in Smoke"
  6. Crowbar – "No Quarter"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 28.09.2021
Godzina emisji: 23.08

kc

Czytaj także

Klasycy metalu, bogowie stoner rocka

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 07:00
Klasyczne utwory Metalliki w nowych, nieoczywistych wersjach a do tego trochę "pustynnych" dźwięków z greckim bogiem w tle – to tylko część atrakcji tego wydania późnowieczornej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spuścizna Motörhead, obietnica Archive

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 23:08
Treściwy album z najlepszymi dokonaniami Motörhead posłużył za muzyczne źródło tego wydania audycji. Mogliśmy się też przekonać, w jakiej formie w drugiej połowie 2021 roku jest zespół Archive.
rozwiń zwiń