Grabek serwuje muzyczne niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 22:08
– O dzisiejszej audycji mogę powiedzieć tyle, że zestaw piosenek będzie zaskakujący i że będą one baaardzo różne – tymi słowami Michał Grabkowski zachęcał słuchaczy do pozostania przy odbiornikach przez kilkadziesiąt minut "Dogrywki".
Al Jourgensen (Ministry)
Al Jourgensen (Ministry)Foto: shutterstock.com/TDC Photography

W audycji znalazło się więc miejsce na industralno-gitarowy hałas w wykonaniu grupy Ministry, która niedawno wydała 15. studyjny album "Moral Hygiene", nagrany w przydomowym studiu w czasie lockdownu. Były też heavymetalowe dźwięki z najnowszej płyty Iron Maiden, zatytułowanej "Senjutsu". – Nie podejrzewałem ani przez moment, że ten album może mnie aż tak oczarować – wyznał "Grabek".


Posłuchaj
53:25 2021_10_12 22_06_00_PR3_Dogrywka.mp3 Muzyczne niespodzianki Grabka (Dogrywka/Trójka)

 

Indierockową psychodelię zaprezentowała formacja Alt-J, jako przedsmak niewydanego jeszcze longplaya "The Dream", który "zestawi z sobą historie inspirowane prawdziwymi przestępstwami oraz opowieści o Hollywood i kultowym hotelu Chatteau Marmont, tłumnie odwiedzanym przez celebrytów z pierwszych stron gazet". Jak zabrzmi to wszystko zebrane do kupy, będzie można się przekonać w lutym przyszłego roku.

Alt-J – "U&ME", źródło: YouTube / alt-J

Polskie podwórko reprezentowały m.in. zespoły Happysad i Kashell. O ile ten pierwszy ma już za sobą dwie dekady wspólnego grania i ugruntowane miejsce w sercach fanów, ten drugi jest zupełnie nowym zjawiskiem, za którym stoją muzycy grupy Coma do spółki z weteranem hip-hopu, Abradabem.

Muzyczną klamrą pierwszego wydania "Dogrywki" nadawanej o nowej porze były dwa utwory projektu wokalisty i multiinstrumentalisty Patricka Kerna, ukrywającego się pod szyldem Untamed Land. Pierwszy z nich, "Once Upon a Time in the Kenoma", brany jest nawet pod uwagę przez prowadzącego jako nowy, oficjalny sygnał rozpoczynający wieczorne wtorkowe audycje.

Lista utworów:

  1. Untamed Land – "Once Upon a Time in the Kenoma"
  2. Iron Maiden – "Senjutsu"
  3. Ministry – "Alert Level"
  4. Ministry – "Search and Destroy"
  5. Alt-J – "U&ME"
  6. Happysad – "Nasza jest noc"
  7. Kashell – "Chłopak"
  8. Abradab & Gutek – "Miasto jest nasze"
  9. Armia – "Gdzie ja tam będziesz ty"
  10. Untamed Land – "Achamoth"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 12.10.2020
Godzina emisji: 22.08

kc

Czytaj także

Metalowy western przed północą

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:00
Ciężkie gitarowe dźwięki pochodzące z Ohio wypełniły sporą część ostatniego wrześniowego wydania audycji Michała Grabkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nergal z Porterem, Damon solo. Nowe dźwięki z kraju i ze świata

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 09:00
Zajawki nadchodzących albumów grupy Me and that Man oraz Damona Albarna, a na dokładkę trochę nowszych i starszych, ciężko-gitarowych brzmień – to wszystko można było usłyszeć w najnowszym wydaniu nocnej audycji.
rozwiń zwiń