Zjednoczone królestwo muzyki z mocnym polskim akcentem

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 07:00
Anglia, Walia, Irlandia, Stany Zjednoczone i Australia – to kraje, które wystawiły muzycznych reprezentantów do tego wydania audycji. Jednak niespodziewanie tym razem w "Dogrywce" królowały dźwięki rodem znad Wisły.
IDLES
IDLESFoto: Graeme J Baty/Shutterstock

"Bar la Curva / Plamy na słońcu" – taki tytuł nosiła wydana niemal równo dziesięć lat temu płyta zespołu Kazik Na Żywo. Niedługo przed audycją Michał Grabkowski zdmuchnął kurz z jej okładki, by zaprezentować dwa utwory, w tym tytułowy. Chwilę później zabrzmiała zupełnie nowa piosenka supergrupy Kashell, złożonej z muzyków Comy i rapera Abradaba. Na ich wspólny debiutancki album będziemy musieli poczekać do 26 listopada.


Posłuchaj
52:45 2021_10_19 22_05_56_PR3_Dogrywka.mp3 Zjednoczone królestwo muzyki (Dogrywka/Trójka)

 

Dwa tygodnie wcześniej będzie miał premierę nowy krążek angielskiej postpunkowej formacji IDLES, zatytułowany "Crawler". Zapowiadający go utwór jest wyjątkowo spokojny, co nie oznacza, że cała płyta będzie utrzymana w podobnym klimacie. Subtelnych, akustycznych dźwięków można się natomiast spodziewać po ukazującym się tego samego dnia albumie "Things Take Time, Take Time" Courtney Barnett, wokalistki będącej "wielką australijską miłością muzyczną" Grabka.

Courtney Barnett – "Rae Street", źródło: YouTube / courtneybarnett

W ramach okołobrytyjskich wojaży "Dogrywka" zawitała do Irlandii, skąd pochodzi zespół Fontaines D.C., oraz Walii, ojczystej krainy Manic Street Preachers. Ci ostatni wydali niedawno płytę "The Ultra Vivid Lament", z której usłyszeliśmy dwa utwory, w tym jeden z wokalnym udziałem znakomitego gościa zza oceanu, czyli Marka Lanegana. Całość zwieńczyła kompozycja formacji Moonlight o adekwatnym do pory tytule "Requiem na koniec dnia".

Lista utworów:

  1. Kazik Na Żywo – "Plamy na słońcu"
  2. Kazik Na Żywo – "Mój synku"
  3. Kashell – "Chłopak"
  4. Projekt Skandal – "Pelargonie"
  5. Fontaines D.C. – "Living in America"
  6. IDLES – "The Beachland Ballroom"
  7. Manic Street Preachers – "Still Snowing in Sapporo"
  8. Mark Lanegan, Manic Street Preachers – "Blank Diary Entry"
  9. Courtney Barnett – "Rae Street"
  10. Moonlight – "Requiem na koniec dnia"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 19.10.2021
Godzina emisji: 22.05

kc

Czytaj także

Nergal z Porterem, Damon solo. Nowe dźwięki z kraju i ze świata

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 09:00
Zajawki nadchodzących albumów grupy Me and that Man oraz Damona Albarna, a na dokładkę trochę nowszych i starszych, ciężko-gitarowych brzmień – to wszystko można było usłyszeć w najnowszym wydaniu nocnej audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabek serwuje muzyczne niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 22:08
– O dzisiejszej audycji mogę powiedzieć tyle, że zestaw piosenek będzie zaskakujący i że będą one baaardzo różne – tymi słowami Michał Grabkowski zachęcał słuchaczy do pozostania przy odbiornikach przez kilkadziesiąt minut "Dogrywki".
rozwiń zwiń