Od rapu przez jazz po rock, czyli muzyczne skrajności

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 21:00
– Zrobiłam dla Państwa przegląd najciekawszych singli i płyt, które pojawiły się w ciągu ostatniego tygodnia. Wyszła z tego mocno zaskakująca, międzygatunkowa mieszanka. Będziemy przedzierać się przez muzyczne skrajności. Obiecuję, że będzie ciekawie – zapowiedziała najnowsze wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli" Justyna Grabarz.
Jessie Ware
Jessie WareFoto: mat. prasowe/Universal Music Polska

Posłuchaj
50:56 2021_02_08 20_06_59_PR3_Czy_juz_Panstwo_slyszeli.mp3 Zaskakująca, międzygatunkowa mieszanka nowości ostatniego tygodnia (Czy już Państwo słyszeli/Trójka)

 

W pierwszej lutowej odsłonie audycji pojawił się m.in. Nick Murphy, który po dłuższej, pięcioletniej przerwie powrócił do swojego dawnego pseudonimu Chet Faker. W październiku ukazał się jego singiel zatytułowany "Low", a w piątek 5 lutego swoją premierę miał nowy utwór "Get High". Powrót do dawnego pseudonimu to też powrót do jego dawnego, bardzo charakterystycznego i wciągającego stylu. – Czasami po prostu potrzebujesz przerwy. Odkryłem, że potrzebowałem na trochę uciec, a piosenka jakoś tak sama się pojawiła – wyznał artysta.

Chet Faker - Get High (Official Music Video)/Chet Faker


"Mogło być nic" to trzecie wydawnictwo rodzeństwa z duetu Kwiat Jabłoni. Ostatnio mówi o nich cała Polska  i słusznie. Płyta to prawdziwa muzyczna uczta  melancholijna, niezwykle ciepła, z doskonałym brzmieniem i pięknymi tekstami. Pochodzący z niej singiel pt. "Byle jak" to ekologiczny protest song i jeden z najbardziej energicznych utworów na albumie.

Byle jak/Kwiat Jabłoni


"What’s Your Pleasure" – to tytuł czwartego studyjnego albumu pochodzącej z Londynu wokalistki i autorki tekstów Jessie Ware. Artystka właśnie wydała kolejny, siódmy już singiel z wydawnictwa zatytułowanego "Remember Where You Are", który okazał się 5 lutego. 

Jessie Ware - Remember Where You Are (Single Edit) (Audio)/Jessie Ware

Lista utworów:

1. H.E.R. – "Fight For You"
2. Chet Faker – "Get High"
3. Psymon Spine – "Channels"
4. Kwiat Jabłoni – "Byle jak"
5. Dawid Grzelak, Enchanted Hunters – "Algorytm"
6. Enchanted Hunters – "Fraktale"
7. Tymek – "Rainman"
8. Waluś Kraksa Kryzys – "Atak"
9. Jessie Ware – "Remember Where You Are (Single Edit)"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Prowadzi: Justyna Grabarz
Data emisji: 08.02.2021
Godzina emisji: 20.08

kr

Czytaj także

Subiektywne podsumowanie 2020 roku

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 20:00
W najnowszym, pierwszym w nowym roku wydaniu audycji "Czy już Państwo słyszeli?" Justyna Grabarz przybliżyła nam albumy z 2020 roku, które zachwyciły ją najbardziej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrocznie, pogodnie, gitarowo

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 20:00
Najnowsze wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli?" można podzielić na trzy części. Na początku zanurzyliśmy się w dźwiękach pogodnych i spokojnych, później zrobiło się nieco mroczniej (wręcz psychodelicznie), a pod koniec towarzyszyły nam dźwięki głównie gitarowe. – Proszę, byście zostali Państwo do końca i pozwolili się poprowadzić przez tę muzyczną ścieżkę – zachęciła Justyna Grabarz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór męskich głosów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 20:15
– Dzisiaj będą dominowały męskie głosy, a co? – zadeklarowała zaczepnie na samym początku Justyna Grabarz i słowa dotrzymała. Jednak nie oznaczało to bynajmniej monotonii: ta edycja "Czy już Państwo słyszeli?" falowała, wręcz pulsowała zmiennymi nastrojami. Zabrzmiały utwory energetyczne i dobrze już znane, ale także były dźwięki spokojniejsze i nastrojowe. A całość klamrą spiął zespół "Shame".
rozwiń zwiń