Justyna Grabarz na bieżąco z polskimi nowościami

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 21:00
W ostatnim tygodniu mieliśmy prawdziwy wysyp ciekawych albumów i singli, zwłaszcza jeżeli chodzi o polską muzykę. To właśnie jej Justyna Grabarz w audycji "Czy już Państwo słyszeli" poświęciła szczególną uwagę.
Rosalie.
Rosalie. Foto: Zuza Krajewska
Posłuchaj
50:21 2021_02_15 20_06_42_PR3_Czy_juz_Panstwo_slyszeli.mp3 Nowości na scenie polskiej muzyki alternatywnej (Czy już Państwo słyszeli?/Trójka)

Jako druga na liście zaprezentowanych utworów pojawiła się artystka, jakich trochę brakuje na naszym podwórku. Ryfa - raperka i członkini kolektywu WCK - wydała singiel pt. "Poproszę Polokainę", który pojawił się na kasecie magnetofonowej EP-ce pt. "Elo Polo"– Jest to EP-ka niezwykłe wciągająca, zresztą jak cała twórczość Ryfy. Jej styl jest bezkompromisowy, szczery, a nawet hipnotyzujący – oceniła Justyna Grabarz.

Ryfa Ri & Panama POPROSZĘ POLOKAINĘ./WCK 47

Magiczne, osadzone w wyobraźni, między jawą a snem – takie są brzmienia Erith, czyli pochodzącej ze Śląska Martyny Biłogan. "Morskie potwory" to ostatnia zapowiedź płyty "Miasto snów", która ukaże się 26 lutego. 

Erith - Morskie Potwory/Erith

Współpraca Iwony Skwarek – byłej wokalistki Rebeki, z duetem Wczasy to część projektu Estrady Poznańskiej "Estrada w sieci: Duety", prezentującego nowe utwory artystów z Poznania. Do utworu "Czy Wiesz Jużpowstał teledysk, który artyści zapowiedzieli następująco: "Znaliśmy się już wcześniej, ale nie wiedzieliśmy o sobie tego, że jesteśmy wampirami. Wydało się to dopiero podczas wspólnych spotkań kompozytorskich. Nocne muzykowanie połączyło się z sesjami picia krwi, co zaowocowało piosenką, miłosnym-erotykiem oraz filmem dokumentującym, jak spędzamy wolny czas".

WCZASY x IWONA SKV "Czy wiesz już?" (Official Video)/Estrada Poznańska


Lista utworów: 

1. Lucy McWilliams & Malaki – "Fair Play"
2. Ryfa Ri & Panama – "Poproszę Polokainę"
3. Rosalie. & Chloe Martini – "Chodź Chodź Chodź"
4. Erith – "Morskie potwory"
5. Adeline – "Mystic Lover"
6. Elder Island – "Purely Ecucational"
7. Rysy & Michał Anioł – "Miejsca"
8. Wczasy & Iwona Skv – "Czy Wiesz Już"
9. Kurkiewicz – "Sariima"
10. Nick Waterhouse – "Medicine"
11. Nubya Garcia – "The Message Continues (Mark de Clive-Lowe Remix)"

***

Tytuł audycji: Czy już państwo słyszeli?
Prowadzi: Justyna Grabarz
Data emisji: 15.02.2021
Godzina emisji: 20.06

mat.promocyjne/kr

Czytaj także

Godzina z nowościami w blasku Księżyca

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 20:00
Za nami kolejne wydanie programu "Czy już Państwo słyszeli?", a więc kolejna godzina z premierami wydawniczymi. Chociaż może nie do końca, bo pod koniec audycji Justyna Grabarz zdecydowała się na chwilę odejść od nowości i zabrać nas w kosmiczną podróż w rejony księżycowe. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stworzona, by krzepić. Muzyka w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 20:10
Nawet w trudnych czasach pandemii można doszukać się iskierek przynoszących nadzieję. Dbają o to artyści, którzy tworzą podnoszące na duchu utwory. Justyna Grabarz zaprasza w podróż po krzepiących i relaksujących, muzycznych nowościach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od rapu przez jazz po rock, czyli muzyczne skrajności

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 21:00
– Zrobiłam dla Państwa przegląd najciekawszych singli i płyt, które pojawiły się w ciągu ostatniego tygodnia. Wyszła z tego mocno zaskakująca, międzygatunkowa mieszanka. Będziemy przedzierać się przez muzyczne skrajności. Obiecuję, że będzie ciekawie – zapowiedziała najnowsze wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli" Justyna Grabarz.
rozwiń zwiń